سه شنبه 6 خرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان تاکید کرد:

استعدادهای معلولین باید شناخته شود و بروز یابد

استاندار کردستان تاکید کرد: معلولین استعدادهای خاصی دارند که باید شناسایی شده و بروز یابد.
استعدادهای معلولین باید شناخته شود و بروز یابدبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛
بهمن مرادنیا در نشست هم اندیشی با انجمن ها و تشکل های معلولین استان، خاطرنشان کرد: در وجود شما استعدادهای خاصی وجود دارد که باید بروز کند لذا نگاه ترحم آمیز به معلولین اصلا معنا ندارد.
وی پس از شنیدن درد و دل ها و دغدغه های حاضرین، اظهار داشت: بخشی از مشکلات امروز ما شاید ناشی از بی تفاوتی ها و کم شدن لطافت روحمان نسبت به هم باشد که باید آن را کنار بزنیم.
مرادنیا افزود: بسیار علاقه مندم برای این قشر، آنچه که وظیفه و انسانیت حکم می کند انجام دهم و جای خوشحالیست که در استان عزم و اراده انجام کار در این حوزه وجود دارد و بهزیستی هم با دلسوزی تمام، انجام وظیفه می کند.
وی با تاکید بر اینکه، روح نشاط و امیدواری باید در شما بیشتر باشد، اضافه کرد: در وجود شما استعدادهای خاصی وجود دارد که باید بروز کند لذا نگاه ترحم آمیز به معلولین اصلا معنا ندارد.
استاندار کردستان اذعان داشت: این قشر از جامعه مسائل و مشکلاتی دارند که کمتر توانسته ایم برای رسیدگی به آن وقت بگذاریم اما وجود ۵۰ هزار نفر معلول در کردستان، جمعیت کمی نیست و باید بیشتر وقت بگذاریم.
مرادنیا نوید حضور بخش خصوصی در حوزه مسائل مربوط به معلولین را داد و خاطرنشان کرد: همانگونه که دکتر ذوالفقارنسب (مربی و مالک باشگاه فوتبال) با تمایل شخصی به عرصه ورود کرده و بخشی از باشگاه خود را به اختصاص داده اند افراد دیگری هم مایل هستند در این راه گام بردارند.
استاندار کردستان همچنین در خصوص مطالبات مطرح شده از سوی آنان قول داد همه مطالبات را پیگسری نماید از جمله بحث مناسب سازی را که مطالبه همه انجمن ها و معلولین است با فرمانداران مطرح نماید، در خصوص قانون واگذاری زمین رایگان به تعاونی مسکن های معلولین از مدیرکل راه و شهرسازی پیگیر شود.
در پایان این دیدار دکتر نصرالله ابراهیمی که پیش تر به عنوان مشاور استاندار در امور معلولین معرفی شده بود حکم خود را از استاندار دریافت نمود.

بازدید [ 553014 ]
برچسب ها