پنج شنبه 27 خرداد سال 1400

اخبار اقتصادی و عمرانی

اشتغال روستایی با اجرای طرح های کوچک میسر می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، گفت: اشتغال روستایی با اجرای طرح های کوچک میسر می شود.
اشتغال روستایی با اجرای طرح های کوچک میسر می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ خالد جعفری در جلسه ای که به منظور اولویت بندی طرح های پیشنهادی دستگاه های اجرایی جهت بهره مندی از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی، برگزار شد، این تسهیلات را فرصت خوبی برای توسعه مشاغل خُرد و خانگی در روستاها دانست و خاطرنشان کرد: فرشبافی، صنایع دستی و فعالیت های بخش روستا می تواند مهمترین طرح های اشتغال روستایی باشد اما نه به صورت انفرادی بلکه باید این فعالیت ها به صورت ساماندهی شده و با مدیریت واحد باشد.
وی تاکید کرد: لازم است توجه داشته باشیم که متقاضیان استفاده از تسهیلات کم بهره اشتغال پایدار روستایی باید توانایی اجرای طرح را داشته باشند در غیر اینصورت با شکست مواجه خواهد شد. 
با توجه به ابلاغ بخشی از اعتبارات مرحله پنجم تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در بانک های توسعه تعاون و پست بانک، در این جلسه جمعاً مبلغ ۳۵ میلیارد تومان تسهیلات، تعیین سهم دستگاهی و شهرستانی شد.
شایان ذکر است، براساس گزارش سامانه کارا، از ابتدای ابلاغ تسهیلات اشتغال پایدار روستایی تاکنون، در کردستان مبلغ ۳۴۶ میلیارد تومان تسهیلات از این محل در قالب ۴ هزار و ۹۵۵ طرح و با اشتغالزایی ۷ هزار و ۹۰۱ نفر پرداخت شده است.

بازدید [ 396834 ]
برچسب ها