چهار شنبه 15 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

اشخاص توانمند برای سرمایە‌گذاری و فعالیت در شهرک‌های صنعتی کردستان ورود کنند

سرپرست هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان از اشخاص توانمند و صاحب صلاحیت خواست برای سرمایه‌گذاری و فعالیت در شهرک‌های صنعتی استان ورود کنند.
اشخاص توانمند برای سرمایە‌گذاری و فعالیت در شهرک‌های صنعتی کردستان ورود کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ خالد جعفری در جلسه بررسی وضعیت شهرک های صنعتی استان کردستان با بیان این مطلب گفت: لازم است بسترها به گونه ای فراهم شود تا فقط سرمایه گذاران توانمند و دارای صلاحیت برای خرید زمین در شهرک های صنعتی استان اقدام کنند. 
وی بر ضرورت تشکیل کمیته ای متشکل از ادارات مرتبط برای واگذاری اصولی زمین در شهرک های صنعتی، خصوصا در منطقه ویژه اقتصادی بانه و شهرک سرنجیانه سنندج شد و اظهار کرد: لازم است تدابیر و برنامه ها به نحوی اتخاذ شود که هر اداره ای بصورت جداگانه تصمیم نگیرد و همه کارها بر اساس اولویت بندی انجام شود.
جعفری ادامه داد: تصمیمات وتدابیر باید به نحوی باشد که افراد سودجو نتوانند نسبت به خرید زمین و به قصد فروش وارد این عرصه شوند، بلکه زمین ها صرفا به قصد تولید و اشتغال آفرینی واگذار شوند.
معاون اقتصادی استاندار کردستان همچنین به ارزش زمین در استان وفروش بصورت تقسیطی اشاره کرد و گفت: اگر سرمایه گذار واقعی باشد قیمت زمین در شهرک های صنعتی استان بالا نیست و شرکت شهرک های صنعتی پول زمین ها را یکجا دریافت کند تا بتواند از آن منابع برای تامین زیرساخت های مورد نیاز در دیگر شهرک ها اقدام کند.
جعفری با بیان اینکه استان کردستان نیازمند حضور سرمایه گذاران با انگیزه و دارای ایده است، افزود: با تمام وجود و با همه امکانات زمینه حضور سرمایه گذاران را در استان فراهم می کنیم.
وی در پایان خواستار تامین زیر ساخت های مورد نیاز شهرک های صنعتی شد و گفت: شرکت شهرک های صنعتی استان باید تلاش کند علاوه بر منابع استانی بیشترین اعتبار مورد نیاز خود را از طریق شرکت شهرک های صنعتی کشور تامین کند و این امر تنها با پیگیری و تلاش همه جانبه امکان دارد.

بازدید [ 296001 ]
برچسب ها