شنبه 16 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

اعتبارات بخش کشاورزی در سال گذشته به ۱۰۰ میلیارد تومان رسید/ همه اعتبارات واکسن دام روستایی در کردستان را دولت تامین می‌کند

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان بخش کشاورزی در استان را دارای اهمیت و افزایش اعتبارات بخش کشاورزی در سال گذشته به ۱۰۰ میلیارد تومان را یادآوری کرد.
اعتبارات بخش کشاورزی در سال گذشته به ۱۰۰ میلیارد تومان رسید/ همه اعتبارات واکسن دام روستایی در کردستان را دولت تامین می‌کند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛
بهرام نصراللهی‌زاده در نشست هم اندیشی تشکل های بخش کشاورزی استان  با بیان این مطلب گفت: در سال ۹۴ تنها ۲۷ میلیارد تومان اعتبار بذر بخش کشاورزی داشتیم که این رقم در سال ۹۶ به ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

وی کشاورزی را ستون فقرات استان کردستان عنوان کرد و گفت: دولت با همه توان و در شرایط کنونی و خشکسالی اعتبارات از این بخش حمایت جدی می‌کند.

نصراللهی زاده با بیان اینکه بسیاری از کارهای عمرانی در سطح استان به نحوی به بخش کشاورزی و روستایی مرتبط است اظهار داشت: بخش عمده اعتبارات عمرانی ما در روستاها هزینه می شود که  اختصاص ۳۵ درصد اعتبارات به راه روستایی، ۱۰ درصد به آب روستایی و هشت درصد به طرح هادی تعلق گرفته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان در ادامه به تلفات ۲۰ میلیارد تومانی دام در استان در سال۹۴ اشاره کرد و افزود: در سال ۹۵ از منابع استانی هزینه واکسن دام های روستایی را تامین و مجانی در اختیار روستائیان قرار دادیم و همین امر موجب شد تا تلفات دام سنگین بر اثر تب برفکی نداشتیم.

نصراللهی زاده در ادامه سخنان خود به اقدام ارزنده دولت در خرید تضمینی گندم نیز گریزی زد و افزود: دولت در سالجاری همه اعتبارات پروژه های دولتی را بخاطر تامین پول گندم کاران بلوکه کرد و برای تامین کامل پول کشاورزان همت کرد.

وی ادامه داد: در کردستان به جای واکاوی بیهوده گذشته و طرح مسائل پراکنده بهتر است به فکرر اقتصادی کردن فعالبت های بخش کشاورزی باشیم.

بازدید [ 36480 ]
برچسب ها