سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون اقتصادى استاندار تاكيد كرد:

اعتبارات تسهيلات حمايتى، مشاغل خانگى و اشتغال پايدار روستايى بايد صددرصد جذب شود

معاون هماهنگى امور اقتصادى و توسعه منابع استاندار از مديران اجرايى استان، فرمانداران و روساى بانك هاى عامل خواست با حساسيت ويژه جذب و پرداخت تسهيلات حمايتى، مشاغل خانگى و اشتغال پايدار روستايى را پيگيرى كنند.
اعتبارات تسهيلات حمايتى، مشاغل خانگى و اشتغال پايدار روستايى بايد صددرصد جذب شود


به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ حسين فيروزى در نهمين جلسه كارگروه اشتغال استان پرداخت تسهيلات مشاغل خانگى و حمايتى را در ارتقا معيشت خانوارها موثر دانست و تاكيد كرد: از مديران، فرمانداران و روساى بانك ها انتظار عملكرد صددرصدى در جذب و پرداخت اين اعتبارات را داريم و عملكردى غير از اين را نمى پذيريم. 
وى همچنين بر لزوم دقت در پرداخت اين تسهيلات تاكيد و خاطرنشان كرد:تسهيلات مشاغل خانگى بايد منتج به اشتغال و توليد محصولات خانگى شود. 
فيروزى در اين جلسه اهميت جذب و پرداخت تسهيلات اشتغال پايدار روستايى را نيز يادآورى كرد و افزود: اين تسهيلات براى مناطق محروم است بنابراين در راستاى تسريع پرداخت ها، از دستگاه هاى اجرايى انتظار داريم  در صدور مجوزها فراتر از روال معمول ادارى اقدام كنند. 
معاون اقتصادى استاندار در ادامه اذعان داشت: منكر وجود مشكلاتى از جمله نقص در پرونده هاى ورودى به بانك ها نيستيم اما اين مشكلات براى همه بانك ها يكسان و مشابه است و ما از بانك ها انتظار داريم در فرصت باقيمانده تا ١٥ شهريورماه با تمام توان براى جذب و پرداخت صددرصدى اعتبارات اشتغال پايدار روستايى تلاش كنند و به وظايف تعيين شده، جامه عمل بپوشانند. 
گفتنى است، شهرستان ديواندره موفق به جذب صددرصدى سهم خود از اعتبارات اشتغال پايدار روستايى شده و بانك كشاورزى استان با تحقق ٩١ درصدى تعهدات اين بانك، بهترين عملكرد را در اين زمينه داشته است.

بازدید [ 751203 ]
برچسب ها