چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

معاون استاندار کردستان:

اعتبارات پژوهش و فناوری فقط در حوزه پژوهش و فناوری هزینه شود/ دیوارهای بین دانشگاه و جامعه باید برداشته شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، پژوهش را لازمه توسعه جامعه عنوان کرد و از تمامی مدیران استان خواست اعتبارات پژوهش و فناوری را فقط در حوزه پژوهش و فناوری هزینه کنند.
اعتبارات پژوهش و فناوری فقط در حوزه پژوهش و فناوری هزینه شود/ دیوارهای بین دانشگاه و جامعه باید برداشته شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان، تولید و مصرف علم را مهمترین ویژگی جامعه دانایی محور عنوان و اذعان داشت: بالا بودن شاخص تولید و مصرف علم از جمله ملاک های توسعه یافتگی جوامع محسوب می شود. 
وی خاطرنشان کرد: پژوهشگران تولیدکنندگان علم هستند و میزان تولید علم نیز ملاک دیگری برای دانایی محور بودن یک جامعه است. 
فیروزی خطاب به کلیه مدیران اجرایی، روسای دانشگاه ها و مسوولان علمی پژوهشی استان تاکید کرد: دسترسی پژوهشگران به اطلاعات مورد نیاز باید تسریع و تسهیل شود تا جامعه با سرعت بیشتری به سمت دانایی محوری حرکت کند.
معاون اقتصادی استاندار افزود: یکی از مهمترین منابع دسترسی به اطلاعات، اساتید دانشگاه ها هستند که با برداشتن دیوار میان دانشگاه و جامعه، زمینه بده بستان های پژوهشی فراهم می شود. 
وی دانشگاه ها و حوزه های پژوهشی را مغز جامعه نامید و ضمن تاکید بر اهمیت تقاضا محور شدن پژوهش ها، گفت: صنعت، آموزش و سایر بخش های اجتماع باید حل مسائل خود را بر عهده پژوهش ها بگذارند. 
 فیروزی در ادامه از مدیران استان خواست اعتبارات پژوهش و فناوری را فقط در حوزه پژوهش و فناوری هزینه کنند و در این خصوص افزود: اگر باور داریم که پژوهش مهم است باید بپذیریم که پژوهش به اعتبار نیاز دارد بنابراین اگر اعتباری به این حوزه تخصیص می یابد باید به طور کامل صرف شود. 
وی خاطرنشان کرد: هر چیزی که موجب شود مواردی غیر از پژوهش در اولویت قرار گیرد، مانعی بر سر راه توسعه استان است که باید برداشته شود. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان به نیابت از استاندار کردستان از همه تلاشگران عرصه پژوهش تقدیر و تشکر نمود و ابراز امیدواری کرد این تلاش ها با جدیت ادامه یابد و عملا راه برای پژوشگران هموارتر شود. 
حسین فیروزی همچنین از روسای دانشگاه هایی که بیشترین حمایت را از پژوهشگران داشته اند قدردانی و خطاب به پژوهشگران تاکید کرد: آینده استان و کشور توسط پژوهشگران رقم می خورد و شما پژوهشگران جوان، استقلال کشور را تظمین و انقلاب را صادر خواهید کرد.

بازدید [ 26961 ]
برچسب ها