سه شنبه 7 بهمن سال 1399

اخبار

رییس ستاد اتنخابات استان کردستان تاکید کرد:

اعتمادسازی و امانتداری، مهمترین وظیفه ستاد انتخابات است

رییس ستاد انتخابات استان کردستان، جلب اعتماد کاندیداها، احزاب و مردم و همچنین صیانت و امانتداری آراء مردم را مهمترین وظایف ستاد انتخابات عنوان کرد.
اعتمادسازی و امانتداری، مهمترین وظیفه ستاد انتخابات است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین خوش اقبال در اولین جلسه ستاد انتخابات استان با یادآوری اهمیت و جایگاه رای و نظر مردم در نظام جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: تمام تلاش ما این است که از رای و نظر مردم حفاظت و با همکاری مردم انتخاباتی پرشور برگزار کنیم. 
وی بر لزوم رعایت اصل بی طرفی از سوی همه دست اندرکاران تاکید کرد و افزود: شرعاً و قانوناً دست اندر کاران امر انتخابات نباید از هیچ کاندیدایی حمایت کنند. 
خوش اقبال در ادامه اظهار داشت: برای برگزاری انتخاباتی پرشور، بخشی از مسوولیت متوجه مسوولان است که باید مقدمات آن را فراهم کنند و بخشی هم بر عهده احزاب، که مشارکت و همکاری مردم را جلب نمایند. 
وی جلب اعتماد کاندیداها را یکی دیگر از وظایف مهم ستاد دانست و اجرای قانون را ره حل حصول این اعتمادسازی عنوان کرد. 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان، یادآور شد: احصاء نقاط ضعف و قوت اتخابات های گذشته می تواند در برگزاری انتخابات بی نقص در آینده کمک شایانی نماید. 
خوش اقبال از روسای کمیته های ستاد انتخابات استان خواست دو اصل مسوولیت پذیری و پاسخگویی را مدنظر داشته باشند و امانتداری و اجرای قانون را سرلوحه کار خویش قرار دهند. 
وی در پایان خاطرنشان کرد: نظام، وزارت کشور و استاندار از مسوولین توقع دارند زمینه انتخابات پرشور برای حضور اقشار مختلف جامعه را فراهم نمایند و از آنچه که انتخاب مردم است صیانت شود.

بازدید [ 626145 ]
برچسب ها