دو شنبه 11 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

افتتاح ۵۳ پروژه جهاد کشاورزی استان کردستان

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کردستان از افتتاح ۵۳ پروژه جهاد کشاورزی استان کردستان با اعتبار ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خبر داد.
افتتاح  ۵۳ پروژه جهاد کشاورزی استان کردستان


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان؛ خالد جعفری در مراسم افتتاح پروژهای جهاد کشاورزی در شهرستان سقز که با حضور استاندار کردستان، فرماندار، مدیران نظامی وانتظامی و روحانیون معزز برگزار شد اظهار کرد :به مناسبت گرامیداشت هفته دولت 53 پروژه جهاد کشاورزی شهرستان سقزبا صرف اعتبار شانزده میلیارد و پانصد میلیون ریال و اشتغال زایی و تثبیت شغل مستقیم و غیر مستقیم برای ۸۷ نفر در شهرستان سقز افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید. 
وی افزود: از این تعداد تعداد 53 پروژه،  6 طرح  ایجاد زنبورستان به ظرفیت 360 کندو، 7 طرح  خرید گوسفند داشتی نژاد کردی به ظرفیت 400 رأس، 4 طرح  خرید گاو شیری به ظرفیت 30 رأس، تجهیز 5 واحد پست تلقیح مصنوعی، و 31 مورد آبیاری تحت فشار بارانی و قطره ای در مساحت 45 و نیم هکتار است. 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان  ضمن گرامیداشت یاد و خاطرۀ شهیدان رجائی و باهنر و تبریک هفتۀ دولت و روز کارمند به دولتمردان و کارمندان اذعان کرد: یکی از اولویت هایی که در بخش کشاورزی استان کردستان به آن توجه می شود افزایش درآمد برای کشاورزان و جلوگیری از تخلیه جمعیت روستایی است که با تلاشهای همکاران جهاد کشاورزی در مسیر تولید و اشتغال  و سهمی هرچند اندک را در رفع تنگناهای مردم و جامعه به خود اختصاص می دهد.
وی باتاکید بر کسب رتبۀ برتر در اجرای آبیاریهای مدرن توسط شهرستان سقزدر استان اظهار داشت: شهرستان سقز در سال ۱۳۹۶ در اجرای آبیاری تحت فشار و بهینه سازی مصرف آب با ۱۰۸۲/۵ هکتار عملیات اجرایی، و جذب و توزیع ۶۰ میلیارد ریال اعتبار بلاعوض دولتی، از محل اعتبارات ملی ، بالاترین عملکرد را در سطح استان به خود اختصاص داده است. 
وی تاکید کرد: برای سال جاری نیز اعتباری بیش از ۱۲۵ میلیارد ریال به صورت بلاعوض برای مدرن کردن سیستم های آبیاری و بهینه سازی مصرف آب ، برای این شهرستان منظور شده است که  با تلاش همکاران و همراهی مردم، توفیق لازم حاصل شده و اسباب تحول در تولید در واحد سطح بخش کشاورزی شهرستان فراهم  خواهد شد.
جعفری تاکید کرد: از همه کشاورزانی که به هر نوعی دارای مجوز آب و اسناد زراعی می باشند ، درخواست می شود تا جهت بهره مندی از این اعتبارات بلاعوض، و بالا بردن تولید و درآمد خود، در کنار استفاده بهینه از آب موجود ، در اولین فرصت  به جهاد کشاورزی مراجعه نموده تا نسبت به تشکیل پرونده و طی شدن مراحل مورد نیاز اقدام گردد.
وی خاطرنشان کرد: تجهیز اراضی کشاورزی به سیستم های نوین آبیاری برای افزایش عملکرد در هکتار، افزایش درآمد برای کشاورزان با هدف افزایش بهره وری آب در کشاورزی بسیار مهم و حائز اهمیت است.

بازدید [ 611097 ]
برچسب ها