جمعه 15 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

افزايش قيمت هرگونه كالا و خدمات تا پايان فروردين، تخلف است

معاون هماهنگى امور اقتصادى و توسعه منابع استاندار كردستان، خطاب به فرمانداران تاكيد كرد: افزايش قيمت هر نوع و خدمات تا پايان فروردين تخلف است و از آنها خواست با متخلفان طبق قانون برخورد كنند.
افزايش قيمت هرگونه كالا و خدمات تا پايان فروردين، تخلف است

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ حسين فيروزى در نشست مشترك فرمانداران و بخشداران تابعه استان، با يادآورى اينكه هيچ كالا و خدماتى در كشور تا پايان فروردين ماه افزايش قيمت نخواهد داشت از فرمانداران خواست بر خدمات بخش دولتى و خصوصى نظارت كامل داشته باشند و آنرا به صورت مستمر رصد و پايش نمايند. 
وى خاطرنشان كرد: به اندازه كافى كالاهاى اساسى در استان ذخيره شده و برنج و گوشت وارداتى، مرغ منجمد، تخم مرغ و ميوه شب عيد، متناسب با جمعيت شهرستان ها توزيع شده و هيچ كمبودى نداريم. 
فيروزى همچنين با اذعان به اينكه جشن نوروز نماد فرهنگى ايرانيان است، خاطرنشان كرد: مردم همواره اين جشن ها را همواره خوب و برگزار كرده اند و مطابق دستور استاندار بايد در كنار مردم به برگزارى هرچه بانشاط تر و باشكوه تر اين جشن ها كمك كنيم. 
وى از فرمانداران خواست براى برگزارى اين جشن ها صدور مجوز براى NGO ها را تسهيل كنند و از سوى ديگر در راستاى رونق اقتصادى شهرهاى استان، برگزارى نمايشگاه ها با را با جديت پيگيرى كنند.  
معاون استاندار در اين نشست لزوم اجراى دولت الكترونيك در كردستان را يادآور شد و گفت: در اين راستا طرح شبكه دولت و حذف مكاتبات كاغذى در حال اجراست و بايد در شهرستان ها علاوه بر شهردارى ها و فرماندارى ها همه دستگاه هاى اجرايى به اين شبكه وصل شوند. 
وى همچنين از هدف گذارى راه اندازى اتوماسيون استاندارى و فرماندارى ها براى بخشدارى هاى استان خبر داد و افزود: دبيرخانه كاغذى تا پايان فروردين ماه پايان مى يابد
فيروزى در ادامه از فرمانداران و بخشداران شهرستان هاى مرزى خواست كليه فعاليت هاى اقتصادى در مرزها را كاملا رصد كرده و فعل و انفعالات را به معاونت هاى سياسى و اقتصادى استاندارى منعكس كنند.
وى در ادامه به بحث اعتبارات اشتغال فراگير و سهم ٦٥٢ ميليارد تومانى استان اشاره كرد و اظهار داشت: تا كنون ٤٠٠ درخواست به مبلغ ١٠٦ ميليارد تومان در سامانه كارا ثبت شده و از فرمانداران انتظار داريم با تسريع بررسى درخواست ها و ثبت در سامانه اين رقم را تا پايان سال به ٦٥٢ ميليارد تومان برسانند.
فيروزى با اذعان به اينكه عملكرد شهرستان ها در اين زمينه يكسان نبوده خاطرنشان كرد: تلاش كارگروه اشتغال و سرمايه گذارى استان بايد با تقاضا و كشش از سوى شهرستان ها همراه باشد تا بتوانيم سهم استان را جذب كنيم. 
معاون هماهنگى امور اقتصادى و توسعه منابع استاندار كردستان در ادامه به اعتبارات استاندارى و فرماندارى ها اشاره كرد و افزود: استاندارى يكى از موفق ترين دستگاه هايى است كه بيشترين صرفه جويى را در بخش غير پرسنلى داشته و سعى شده پرداخت هاى پرسنلى افزايش داشته باشد.

بازدید [ 605226 ]
برچسب ها