سه شنبه 6 خرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

استاندار کردستان

افزایش تولیدات کشاورزی نوید بخش توسعه کردستان است

استاندار کردستان افزایش تولیدات کشاورزی در همه بخش ها را نوید بخش رشد و توسعه استان ارزیابی کرد.
افزایش تولیدات کشاورزی  نوید بخش توسعه کردستان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در جلسه شورای مشورتی کشاورزی استان کردستان  ضمن برشمردن توانایی ها و ظرفیت های کشاورزی استان، گفت: افزایش تولید گندم، گوشت قرمز ومحصولات باغی نوید بخش توسعه ونشانگر حرکت استان در مسیر صحیح است.
وی با بیان اینکه پیش بینی ما افزایش تولید گوشت قرمز در استان به میزان 13 هزار تن است، ادامه داد: در نه ماهه نخست سالجاری بیش از هزارو 400 تن به تولید گوشت قرمز استان اضافه شده که حاکی از تحقق 65 درصدی برنامه ها است.
مرادنیا ضمن قدردانی از کشاورزان و تشکلات کشاورزی استان که در امر تولید و ایجاد اشتغال همت می کنند، گفت: حوزه کشاورزی یک حوزه گسترده است و می طلبد در هر جلسه یک موضوع خاص با تمام جوانب آن بررسی شود.
استاندار کردستان تصریح کرد: رسانه ها و صداوسیما لازم است بصورت گسترده بر روی ظرفیت های کشاورزی استان کار کنند ودر این بخش به مردم اطلاع رسانی کنند.
وی افزود: برای کاربردی تر شدن جلسات مرتبط با حوزه کشاورزی از نظرات تولید کنندگان و اساتیدی که در این حوزه کارهای تحقیقاتی انجام می دهند استفاده شود.
مرادنیا در ادامه سخنان خود پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در افزایش محصولات را مهم ارزیابی کرد و گفت: لازم است تدابیری اندیشیده شود تا کماکان استان از این نوع تسهیلات کم بهره در جهت رونق کشاورزی بهره مند شود.
استاندار کردستان وجود منابع آب در استان را پتانسیل دیگری در راستای توسعه استان ذکر کرد و افزود: ما در حوزه آبزی پروری عقب هستیم وبا توجه به وجود منابع آب می طلبد در این بخش اقدامات گسترده تری صورت بگیرد تا به هدف گذاری های انجام شده در آبزی پروری برسیم.
وی در پایان از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خواست مثل سال گذشته به دنبال تامین منابعی برای پرداخت سود تسهیلات  بانکی در حمایت از تولید در بخش صنعت و کشاورزی باشد، چرا که این مسئله در سال گذشته توانست تاثیرات مهمی بر افزایش اشتغال وتولید بر جا بگذارد.

بازدید [ 207480 ]
برچسب ها