چهار شنبه 1 خرداد سال 1398

اخبار

افزایش ده درصدی بودجه شهرداری‌های استان کردستان در سال جاری

مدیر کل دفتر امور شهری و شوارهای استانداری کردستان از افزایش ده درصدی بودجه شهرداری‌های استان در سال ۹۶ خبر داد.
افزایش ده درصدی بودجه شهرداری‌های استان کردستان در سال جاری

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان؛ جمشید اسدی در همایش شهرداران استان کردستان در بانه با بیان این مطلب اظهار داشت: بودجه سال ۹۶ شهرداری‌های استان کردستان ۳۱۰ میلیارد تومان بوده که این مبلغ نسبت به سال قبل ۱۰ درصد افزایش داشته است.
وی خاطر نشان کرد که سال ۹۵ حدود ۸۲ درصد از بودجه شهرداری‌ها محقق شده و این مهم با هم افزایی و تلاش شهرداران و شورای‌های شهر محقق گردیده است.
اسدی ابزار امیداواری کرد با تشریک مساعی هرچه بیشتر شوارهای دوره پنجم و شهرداران در سال جاری خدماتی در خور شان مردم استان ارائه شود.

وی میزان کمک‌های مالی به شهرداری‌های استان در سال ۹۵ را یکصد و هجده میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این رقم نسبت به سال ۹۴ از رشد ۶۰ درصدی برخوردار است که با توجه به وضعیت مالی کشور تخصیص این اعتبارات نشان از توجه ویژه دولت تدبیر و امید به استان کردستان دارد.
وی اظهار داشت: از محل اعتبارات بند ۶ تبصره ۲ قانون بودجه سال ۹۵ مبلغ ۲۲ میلیارد تومان به شهرداری‌های زیر ده هزار نفر جمعیت کمک شده است.
جمشید اسدی از تخصیص بیش از ده هرار تن قیر در قالب تفاهم‌نامه بین اداره کل راه و شهرسازی و ۷ شهرداری در سطح استان کردستان در سال ۹۵ خبر داد.
 مدیر کل امور شهری و شوارهای استانداری کردستان گفت: با توجه به اینکه سیاست دولت برای پرداخت اعتبارات در قالب اسناد خزانه‌ای است، ضروری است شهرداران آگاهی لازم را در این خصوص کسب نمایند و از تجارب سایر دستگاه‌های اجرایی استفاده نمایند.

برچسب ها