یک شنبه 26 مرداد سال 1399

اخبار

خواسته استاندار کردستان از وزارت علوم:

افزایش رسته های مقطع دکتری و PHD به دانشگاه کردستان و حذف بومی گزینی دانشگاه ها

استاندار کردستان خواستار افزایش رشته های مقطع دکتری و PHD به دانشگاه کردستان و همچنین حذف بومی گزینی دانشگاه ها شد.
افزایش رسته های مقطع دکتری و PHD به دانشگاه کردستان و حذف بومی گزینی دانشگاه ها

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در آیین تکریم و معارفه رییس دانشگاه کردستان با اشاره به رویکرد دولت تدبیر و امید در انتصاب مدیران بومی، اظهار داشت: از وزیر محترم علوم درخواست کردم رییس دانشگاه کردستان از میان نیروهای بومی اهل سنت انتخاب شود. 
وی در این خصوص افزود: خوشبختانه بعد از جهاد کشاورزی و فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیروی شایسته ای از میان اهل سنت به ریاست دانشگاه کردستان منصوب شده است که این امر اقدامی مبارک و پسندیده از دولت تدبیر و امید است. 
وی در این مراسم که با حضور دکتر صدیقی معاون وزیر علوم و رییس سازمان امور دانشجویان و دکتر سمنانیان رییس کمیسیون دائمی هیات امنای دانشگاه برگزار شد ۴ توقع و انتظار کردستان از وزارت علوم را نیز مطرح کرد. 
مرادنیا افزایش تعداد دانشگاه های دولتی در کردستان را اولین خواسته کردستان از وزارت علوم عنوان و اظهار داشت: دانشگاه ها یکی از شاخص های توسعه محسوب می شود و این امر برای کردستان که با اقلیم و عراق هم مرز است بسیار اهمیت دارد و ما تنها یک دانشگاه دولتی در سنندج داریم و سایر شهرستان های استان از وجود آن محروم هستند.
استاندار کردستان بازبینی در بحث بومی گزینی را به عنوان دومین خواسته استان مطرح کرد و افزود: نگذاریم حق فرزندان این استان به واسطه بومی گزینی نادیده گرفته شود. 
وی در تشریح سومین توقع و انتظار کردستان از وزارت علوم، گفت: دانشگاه کردستان نماد مشخصی به دانشگاهی مطرح در کشور، ندارد و ما در این خصوص درخواست توجه ویژه به کردستان و ایجاد نماد مشخص استان را داریم. 
چهارمین خواسته استاندار کردستان از وزارت علوم، افزایش رشته های مقطع دکتری و PHD تعدادی از رشته ها در دانشگاه کردستان شد و تاکید کرد: داشتن مقطع دکتری و PHD یکی از راه های توسعه کردستان است و قطعا دانشگاه کردستان ظرفیت و شایستگی آن را دارد.
مرادنیا در بخش دیگری از صحبت های خود فردین اخلاقیان رییس پیشین دانشگاه کردستان را فردی اخلاقمدار، بی حاشیه، صبور و متواضع توصیف و از زحمات وی تقدیر کرد و از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به خاطر انتخاب دکتر رحمت صادقی تشکر کرد.

بازدید [ 36651 ]
برچسب ها