جمعه 22 فروردین سال 1399

اخبار

وزیر نیرو در کردستان:

افزایش سطح زیر کشت آبی، ضرورتی که باید در کردستان اتفاق بیفتد

وزیر نیرو در سفر به کردستان تاکید کرد: موضوع افزایش سطح زیر کشت آبی (در کردستان) یک ضرورت است و باید اتفاق بیفتد.
افزایش سطح زیر کشت آبی، ضرورتی که باید در کردستان اتفاق بیفتد

 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان؛ رضا اردکانیان در نشست با استاندار، نمایندگان و شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق کردستان ضمن تاکید بر ضرورت افزایش سطح زیر کشت آبی در استان‌، اذعان داشت: برخی عقب ماندگی ها در کردستان قدمت۴۰ ساله دارد و تردیدی نیست که باید به سمت رفع آن رفت اما نمی توان به یکباره با یک تصمیم این عقب ماندگی ها را جبران کرد؛ اگر چنین تصمیمی هم گرفته شود قطعا عملیاتی نخواهد بود. 
وی در ادامه رینگ ۴۰۰ ولت برق را از دیگر موضوعات مهم و مشترک در صحبتهای مسوولان استان اعلام و خاطرنشان کرد: رینگ ۴۰۰ ولت برق جزو طرح های بلند مدت صنعت برق است که اگر اصلاح شود ارتباط شبکه شمال جنوب را به عنوان یک مدار موازی تقویت خواهد کرد. 
وزیر نیرو منابع مورد نیاز این طرح را قابل ملاحظه و معادل ۲هزاد میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: به دنبال همکاری با بانک توسعه صادرات هستیم و امیدواریم این طرح که جزو طرح های شبکه برق است اجرا شود. 
اردکانیان در بخش دیگر از صحبت های خود به استاندار و نمایندگان کردستان اطمینان داد تمامی موارد مطرح شده در این جلسه پیگیری و پاسخ مکتوب برای استاندار ارسال شود تا موارد لازم در اختیار افکارعمومی قرار گیرد. 
وی همچنین از واگذاری مدیریت سد تلوار به کردستان در صورت بهره برداری خبر داد و اضافه کرد: گزارش تفصیلی بحث تخصیص با مدیران حوزه آب استان آماده کردیم که چکیده آن در اختیار استاندار قرار خواهد گرفت. 
وزیر نیرو در ادامه اذعان کرد: استاندار هم باید پاسخگوی همه عرصه ها و نیازها (در استان) باشد و هم به عنوان نماینده عالی دولت جوابگو باشد؛ قطعا تصمیمی که خواهیم گرفت قابل دفاع است، هم در برخورد با مردم کردستان و هم در برابر سایر استانها. 
شایان ذکر است، مهمترین خواسته مسوولان استان کردستان افزایش تخصیص آب از سدهای کردستان به به منظور افزایش سطح زیر کشت آبی استان است.

بازدید [ 619191 ]
برچسب ها