جمعه 15 فروردین سال 1399

اخبار

معاون عمرانی استاندار خبر داد:

افزایش 26 درصدی تردد در محورهای مواصلاتی کردستان در ایام نوروز

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان با اشاره به افزایش قابل توجه مسافران نوروزی گفت: میزان ترددها در محورهای مواصلاتی استان تاکنون 26 درصد در مقایسه با سال گذشته افزایش داشته است.
افزایش 26 درصدی تردد در محورهای مواصلاتی کردستان در ایام نوروز


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استاندار کردستان؛ امیر قادری به همراه اقبال مدیرکل مدیریت بحران، اسدی مدیرکل شهری و شوراهای استانداری، خدابنده لو مدیرعامل جمعیت هلال احمر و علوی مدیرکل میراث فرهنگی استان، روز دوشنبه از ایستگاه هلال احمر با نام (پست ایمنی و سلامت مسافران نوروزی) بازدید کردند.
در این بازدید مهندس قادری اظهار کرد: کردستان علاوه بر طبیعت زیبا و بکر از ظرفیت ارزشمند فرهنگی برخوردار است و نوروز امسال به واسطه برنامه هایی که توسط شهرداریها و دستگاه های فرهنگی اجرا شد، استقبال خوبی از برنامه های نوروزی در سطح استان انجام گرفت.
وی با اشاره به اینکه کردستان، نوروز متفاوتی را در قیاس با سالهای قبل تجربه می کند، گفت: این مسئله این پیام را به مسئولان استان می دهد که باید بیشتر به ظرفیتهای فرهنگی توجه کرده و زیرساختها بویژه در حوزه راه بیشتر توسعه یابند.
معاون عمرانی استاندار کردستان با بیان اینکه امسال در زمینه معرفی پتانسیل های کمتر شناخته شده استان گام های خوبی برداشته شد، افوزد: شهرداری های شهرهای استان هم که علاوه بر تکالیف ذاتی خود، وظایفی نیز در حوزه فرهنگی دارند در نوروز امسال به مسائل فرهنگی ورود بهتری داشتند و برنامه های اجرا شده توسط شهرداریها و دستگاه های فرهنگی، قابل توجه مسافران و گردشگران ورودی به استان قرار گرفت.  
مهندس قادری در ادامه از مراجعه 45 هزار نفر به استگاه های هلال احمر استان در نوروز امسال خبر داد و گفت: در این ایستگاه ها با استفاده از جوانان داوطلب و فعال، کار راهنمایی مسافران، امکان ادای فریضه نماز و برخی سرگرمی ها تدارک دیده شده است.  
وی در پایان تأکید کرد: مسافران و گردشگران ورودی به استان با آرامش و سرعت مطمئنه در محورهای مواصلاتی استان تردد کنند تا سفری خوش و سلامت را تجربه کنند.

 

 

بازدید [ 65949 ]
برچسب ها