جمعه 22 فروردین سال 1399

اخبار

معاون اقتصادی استاندار؛

اقتصاد استان از اخبار نادرست «کردستان گرانترین استان کشور» آسیب می بیند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، گفت: اخبار نادرستی که کردستان را گرانترین استان کشور معرفی می کند به اقتصاد استان آسیب می رساند و موجب فرار سرمایه از استان می شود.
اقتصاد استان از اخبار نادرست «کردستان گرانترین استان کشور» آسیب می بیند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، حسین فیروزی با حضور در جمع روسای اتحادیه های اصناف سنندج، اظهار داشت: گرانی در کل بازار کشور وجود دارد اما اینکه عده ای کردستان را گرانترین استان کشور معرفی کنند موجب می شود خریدها از داخل استان کم شود که این امر موجب خروج سرمایه از استان می شود و در این شرایط تمام اصناف، مردم و در کل حلقه های تولید تا توزیع متضرر می شود. 
وی ادامه این موضوع را موجب کوچک شدن اقتصاد عنوان و خاطر نشان کرد: این اخبار بی اعتمادی های فراوانی نسبت به اصناف ایجاد می کند و علاوه بر آن بازیابی اعتبار بازاریان کار ساده ای نخواهد بود. 
فیروزی از بازاریان خواست در مقابل چنین اخباری از حیثیت خود دفاع کنند و نگذارند اعتماد مردم به آنها سلب شود. 
معاون اقتصادی استاندار، نبود تامین کننده عمده در استان را عیب بازار کردستان دانست و افزود: تامین کالا به صورت انبوه و کاهش حاشیه سود موجب می شود کالا با قیمت منصفانه تر به دست مردم برسد. 
وی در ادامه به طرح انتظارات از بازار پرداخت و اظهار داشت: اول اینکه مردم از بازار انتظار انصاف بیشتر دارند و می گویند با توجه به بیکاری و درآمد کم مردم اگر مراقب نباشید سفره مردم کوچکتر می شود و اگر نتوانیم مایحتاج مردم را به موقع و با قبمت مناسب تامین کنیم در حق آنه کوتاهی کرده ایم.
وی دومین انتظار را انتظار دولت از بازار عنوان کرد و گفت: در شرایط فعلی که آمریکا تمام قوانین و مقررات بین المللی را زیر پا گذاشته و کشور ما را تحریم کرده دولت از بازار انتظار دارد در کنار مردم قرار گیرند تا مردم بتوانند مقاومت کنند.
فیروزی از تحریم به عنوان تروریسم اقتصادی نام برد که زندگی ملت ها را تحت تاثیر قرار میدهد و متذکر شد: ملتی که کمرش در برابر اقتصاد خم شود، توان مقابله نخواهد داشت. 
معاون استاندار، سومین انتظار را انتظار بازاریان از بازاریان اعلام کرد و تاکید کرد: در هر صنف هر کدام از بازاریان باید از همکار خود بخواهد که انصاف را رعایت کند و پیس از نظارت و دخالت دستگاه های ناظر، اصناف بر کار خود نظارت کنند. 
فیروزی در پایان از بازاریان خواست با برخوردهای مناسب و اقدامات تبلیغی خود از جمله درج قیمت بر روی اجناس، به مردم آرامش دهند.

بازدید [ 255588 ]
برچسب ها