شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

اقتصاد حمل و نقل بخش جدایی ناپذیر اقتصاد کشور است/ رانندگان، سربازان جنگ اقتصادی ناشی از تحریم ها هستند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان از رانندگان و فعالان حوزه حمل و نقل به عنوان سربازان اقتصادی نام برد و اقتصاد حمل و نقل را بخش مهم و جدایی ناپذیر اقتصاد کشور دانست.
اقتصاد حمل و نقل بخش جدایی ناپذیر اقتصاد کشور است/ رانندگان، سربازان جنگ اقتصادی ناشی از تحریم ها هستند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی که در مراسم گرامیداشت ۲۶ آذر روز حمل و نقل، در جمع رانندگان استان حاضر شد، اذعان داشت: حمل ونقل بخش مهمی از اقتصاد کشور است که نمی توانیم بگوییم می خواهیم اقتصاد کشور را شکوفا کنیم، اما به اقتصاد حمل و نقل بی توجه باشیم. 
وی با تاکید بر اینکه باید بپذیریم کشور در شرایط جنگ نرم ناشی از تحریم های اقتصادی قرار دارد، افزود: فعالان اقتصادی از جمله رانندگان و کامیونداران، سربازان این جنگ هستند. 
فیروزی خاطرنشان کرد: تحریم ها، جنگ علیه تک تک مردم ایران است که اثرات آن کمتر از ریختن بمب بر سر مردم نیست و اگر بتوانیم ثروت های معنوی و سرمایه های اجتماعی مان را تقویت کنیم در این جنگ نیز پیروز خواهیم شد. 
وی با یادآوری وجود جنگ و آشوب در منطقه، وحدت و همگرایی را تنها راه سربلندی و عزت ایران دانست و تاکید کرد: اگر دولت از فعالان عرصه حمل و نقل می خواهد اقتصاد را شکوفا نگه دارند باید این سربازان را تجهیز کند. 
معاون اقتصادی استاندار در ادامه به اقدامات دولت در این زمینه اشاره کرد و توسعه راه ها بویژه راه های کردستان را از جمله مهمترین و موثرترین کارهای دولت در این حوزه نام برد. 
وی در این خصوص اتمام حفر تونل باغان مسیر سنندج مریوان و وجود مرز باشماق را زمینه ساز توسعه حمل و نقل و استفاده بهتر از ظرفیت مرز دانست. 
فیروزی همچنین به سفر اخیر استاندار کردستان و هیات اقتصادی همراه به سلیمانیه اشاره کرد و گفت: توسعه مبادلات مرزی محور مذاکرات بود تا کردستان و مرز باشماق به شاهراهی میان ایران با عراق و سوریه تبدیل شود. 
در ادامه این مراسم معاون استاندار به شوک وارده به بازار ناشی از نابرابری قیمت دلار و ریال اشاره و تاکید کرد: دولت در کنار شما و همکار شماست اما برای رفع مشکلات زمان لازم است و به صبوری و همکاری همیشگی شما نیاز دارد. 
وی با یادآوری اینکه به دلایل تاریخی ظرفیت های کردستان فرصت شکوفایی نیافته و کشاورزی سنتی و صنعت نوپای استان نیز خدمات ضعیف و کم سود با درآمد کم در پی داشته، افزود: اگر رانندگان کالا را به موقع به استان نرسانند قیمت ها افزایش می یابد و سفره مردم کوچکتر می شود. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان خطاب به رانندگان گفت: باید قراردادی دوطرفه ببندیم که نمیندگان دولت در استان، مشکلات رانندگان را نه در شعار که در عمل، منعکس و پیگیری کنند و در مقابل رانندگان نیز با تلاش خود اجازه ندهند اقتصاد و مردم استان دچار آسیب شوند. 
فیروزی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به ۴۰ ساله شدن انقلاب اسلامی ایران، حضور موثر نقش آفرینان حمل و نقل جاده ای بخصوص رانندگان را در ایجاد امنیت و حفظ تمامیت ارضی کشور در این سالها قابل تقدیر و تکریم دانست و این فداکاری، حمیت و عِرق را فراموش نشدنی خواند. 
وی همچنین وحدت و همدلی رانندگان در یاری رسانی به مردم آسیب دیده از زلزله سال گذشته کرمانشاه را گواه نوعدوستی، ایثارگری و میهن پرستی این قشر زحمت کش عنوان و خاطرنشان کرد: بدون شک ارزش شغل شما ، ارزش یک کار معنوی و عبادی است. 
در پایان این مراسم از تعدادی از فعالان حوزه حمل و نقل تقدیر شد.

بازدید [ 577695 ]
برچسب ها