سه شنبه 7 بهمن سال 1399

اخبار

استاندار كردستان:

اقدامات در حوزه مبارزه با اعتياد زمانى خروجى دارد كه آمارها كاهش يابد

استاندار كردستان تاكيد كرد: زمانى مى‌توانيم بگوييم در حوزه مبارزه با مواد مخدر و اعتياد موفق عمل كرده‌ايم كه خروجى اين اقدامات كاهش آمار اعتياد باشد.
اقدامات در حوزه مبارزه با اعتياد زمانى خروجى دارد كه آمارها كاهش يابد

 

 

 

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ بهمن مرادنيا در دومين جلسه شوراى هماهنگى مبارزه با مواد مخدر، اظهار داشت: آمارها بايد به صورت دقيق اعلام شود چرا كه خانواده ها بايد هوشيار باشند. 

وى بر لزوم بهره گيرى از توان و ظرفيت سمن ها تاكيد و خاطرنشان كرد: سمن ها بيشتر از دستگاه هاى اجرايى  مى توانند با جامعه ارتباط برقرار كنند و در پيشگيرى و مقابله با اعتياد موثر باشند لذا بايد به آنها فرصت بدهيم. 

مرادنيا منذكر شد: زمانى موفق عمل كرده ايم كه خروجى اقدامات انجام شده در حوزه مبارزه با اعتياد، كاهش آمار اعتباد در استان باشد در غير اينصورت كارى نكرده ايم. 

استاندار در ادامه گفت: پراكندگى اعتبارات و ريزكردن ارقام در اين حوزه معضلى است كه مانع نتيجه بخش بودن اقدامات مى شود كه اگر سازماندهى و هم افزايى نداشته باشيم اين اعتبارات هدر خواهد رفت.

وى در خصوص اشاره به اين مشكل كه برخى مراكز نگهدارى به محل آسيب تبديل شده، تاكيد كرد: بايد در اين جلسات به دور از تعارف مسائل و مشكلات را مطرح و راهكار ارائه كنيم.

مرادنيا در پايان اظهار  اشت: مجموعه دستگاه‌هايى در حوزه مبارزه با مواد مخدر و اعتياد مسئول هستند بايد تلاش كنند تا به سمت رشد منفى اعتياد و استان پاك بودن حركت كنيم. 

شايان ذكر است، كردستان تا سال ٨٤ جزو استان هاى پاك بوده و در حال حاضر نيز جزو استان هاى سفيد محسوب مى شود.

بازدید [ 57912 ]
برچسب ها