پنج شنبه 2 خرداد سال 1398

اخبار

اقدامات موثری در مرز صورت گرفته است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان از اقدامات موثر و قابل توجه انجام شده در دولت تدبیر و امید در مرز سخن گفت.
اقدامات موثری در مرز صورت گرفته است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان ؛ علیرضا آشناگر در نشست هم اندیشی فعالان و تشکل های سیاسی استان کردستان با بیان این مطلب افزود: هم اکنون پنج معبر مرزی قانونی در استان و دو مرز رسمی باشماق مریوان و سیرانبند بانه فعال هستند که نقش غیرقابل انکاری در تامین معیشت وافزایش رفاه مرزنشینان دارند.

وی با بیان اینکه در دولت تدبیر وامید لایحه ایجاد مناطق آزاد بانه و مریوان تصویب و به مجلس فرستاده شد افزود: امیدواریم در ادامه راه مجلس شورای اسلامی آن را تصویب کند که نقش بسیار مهمی را در  توسعه استان کردستان ایفا خواهد کرد.

آشناگربا بیان اینکه تاکنون از معابر قانونی کولبری به طرف کسی تیراندازی نشده است گفت: گاهی اشخاصی با استفاده از خلاء های مرزی اقدام به آوردن اجناسی می کنند که قانونی نیست و کالای قاچاق محسوب می شود.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی افراد سوداگر با سواستفاده از نیاز مردم کالاهای قاچاقی را از خلاء های مرزی وارد می کنند که بطور طبیعی با واکنش مرزبانی مواجه می شوند.

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با بیان اینکه در همه دنیا از مرزها حراست می شود و نمی‌توان آن را به حال خود رها کرد ادامه داد: تنها راه حل رفع مشکل کولبری توسعه صنعتی منطقه و ایجاد منطقه آزاد تجاری صنعتی در استان کردستان است.

آشناگر در ادامه سخنان خود شایستگی و توان اجرای صحیح برنامه های دولت را از شروط انتخاب مدیران برشمرد و اضافه کرد: گاهی فعالان سیاسی و اجتماعی از تعابیر نامناسبی درباره حضور مدیران در دولت های مختلف استفاده می کنند که پسندیده نیست ، چرا که ممکن است مدیری در دولت قبل حضور داشته باشد و با شایستگی در دولت فعلی نیز خدمت کند که به هیچ وجه امر بدی به شمار نمی رود و رئیس جمهور نیز بر استفاده از شایستگان تاکید کرده است.

وی حضور احزاب مختلف در صحنه سیاسی کشور و استان را موجب شادابی فضای اجتماعی دانست و ادامه داد:حضور گسترده مردم در انتخابات امسال نشان از بلوغ سیاسی مردم و احزاب است و باید در این خصوص شکرگزار و قدر مسئولیت شناسی مردم دانسته شود.

وی در ادامه نیز گریزی به آمار و ارقام انتخاباتی در استان زد و گفت: در این دوره مردم کردستان با 59 درصد مشارکت نسبت به دور قبل سه درصد کمتر در انتخابات مشارکت کردند که دلایل گوناگونی دارد اما از لحاظ حجمی 30 هزار نفر نسبت به دور قبل بیشتر رای دادند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان  با بیان اینکه مردم کردستان در 11 دوره پیشین انتخابات بطور میانگین 51 درصد مشارکت داشته اند افزود: در این دوره از انتخابات مردم استان با رای 73 درصدی به دکتر روحانی نسبت به دور قبل دو درصد رای بیشتر دادند  که این امر تنها در دوره هشتم به نسبت دوره هفتم تکرار شده بود.

علیرضا آشناگر در ادامه بر نقش نظارتی احزاب ، همکاری و تعامل آنان در تدوین و اجرای برنامه هابا مدیران تاکید کرد و گفت :توقع داریم احزاب همزمان با نقد سازنده خود ، پیشنهادات و نکته نظرات خود را در موضوع های مختلف اعلام کنند.

برچسب ها