سه شنبه 7 بهمن سال 1399

اخبار

استاندار کردستان در جلسه شورای برنامه‌ریزی:

املاک مازاد ادارات در شهرستان‌ها مشخص و واگذار شود/اولویت ما در استان اتمام پروژه‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالا است/اتمام شبکە آبیاری و زهکشی سد چراغ ویس از پروژە‌های مهم برای توسعە شهرستان سقز است

استاندار کردستان بر ضرورت مشخص شدن املاک دولتی مازاد و واگذاری آنها در سطح استان تاکیدکرد.
املاک مازاد ادارات در شهرستان‌ها مشخص و واگذار شود/اولویت ما در استان اتمام پروژه‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالا است/اتمام شبکە آبیاری و زهکشی سد چراغ ویس از پروژە‌های مهم برای توسعە شهرستان سقز است

بە گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در دهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان گفت: در شهرستان‌های استان املاک دولتی مازاد زیادی وجود دارد که متاسفانه نمی توانند از آن دل بکنند.

وی با بیان اینکه لازم است لیست این املاک مازاد تهیه و نسبت به واگذاری آنها اقدام شود افزود: بعضا این املاک سالهاست بلا استفاده مانده، در حالیکه می توان از محل فروش آنها پروژه‌های نیمه کاره و لازم را تکمیل و به بهره برداری رساند.

مرادنیا در ادامه سخنان خود به ضرورت تدوین و تکمیل سند توسعه شهرستانها تاکید کرد و افزود: این سند توسعه می تواند برای برنامه‌ریزی‌ها کاربرد مهم و اساسی داشته باشد.

وی ادامه داد: لازم است ادارات مختلف بسته به موضوع مرتبط با اداراتشان در تکمیل این سند مشارکت فعالانه داشته باشند.

استاندار کردستان در ادامه سخنان خود به ساخت هتل ورزش سقز اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه امکان استفاده همیشگی از این هتل در طول سال وجود ندارد بهتر است نسبت به واگذاری آن به بخش خصوصی اقدام شود.

وی نگهداری این هتل را نیز برای بخش دولتی هزینه بر ارزیابی کرد و گفت: بهتر است از همین آغاز طبق توافقاتی این پروژه به بخش خصوصی واگذار شود.

مرادنیا با بیان اینکه تعریف پروژه های جدید بنا به ضرورت در حوزه آموزش و چند مورد محدود دیگر خلاصه می شود و خبری از کلنگ زنی پروژه های جدید نخواهد بود اظهار کرد: اولویت ما در حال حاضر تکمیل و اتمام پروژه های با پیشرفت فیزیکی بالا است.

وی در ادامە سخنان خود بر اتمام شبکە آبیاری و زهکشی پایاب سد چراغ ویس تاکید کرد و گفت: در پایاب این سد شش هزار و ۵۰۰ هکتار تخصیص در نظر گرفتە شدە است کە برای توسعە شهرستان سقز حائز اهمیت است.

استاندار کردستان اضافە کرد: ما بە دنبال تخصیص آب برای ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی استان هستیم که تحقق این امر نیازمند هفت هزار میلیارد تومان است و برای اجرای آن مکاتبات فراوانی صورت گرفته است.

بازدید [ 24282 ]
برچسب ها