دو شنبه 20 مرداد سال 1399

اخبار

امنیت مردم محور، امنیت پایدار است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان توانمند سازی مردم را زمینه ساز ایجاد امنیت مردم محور عنوان و خاطرنشان کرد: امنیت مردم محور، امنیت پایدار است.
امنیت مردم محور، امنیت پایدار است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ در همایش همپا (همیاری و مشارکت در پیشرفت و آبادانی) که با همت قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان و با هدف تجلیل از مخترعین، نخبگان و مدیران برتر حوزه فعالیت های روستایی در کردستان برگزار شد، حسین فیروزی این همایش را نشان از عزم جزم مدیران، نخبگان، سازمان های مردم نهاد و مردم برای آبادانی استان عنوان کرد.
وی همیاری و مشارکت را شاهرگ پیشرفت و آبادانی دانست و افزود: توسعه دست یافتی و قابل تحقق است اگر در عمل دست در دست هم دهیم.
فیروزی ضمن تقدیر از قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان که علاوه بر تامین امنیت، مسئولیت زمینه سازی توسعه و آبادانی استان را بر عهده دارند، تاکید کرد: امنیت کالای گرانبها، مغتنم و پر هزینه ایست، بویژه در منطقه پرآشوب خاورمیانه که به دلایل استراتژیک همیشه در کانون توجه دنیای سلطه قرار داشته است.
معاون استاندار با اذعان به اینکه مردم خاورمیانه ارزش امنیت را بیش از مردم سایر نقاط جهان درک می کنند، خاطرنشان کرد: ما در قلب این منطقه ناامن از نعمت امنیتی مثال زدنی برخورداریم و باید قدرشناس کسانی باشیم که با تلاش خستگی ناپذیر برای تامین این امنیت از جان خود مایه می گذارند.
وی ادامه داد: نیروهای نظامی ما علاوه بر تلاش برای تامین امنیت، در راه توسعه و آبادانی کشور نیز تلاش می کنند که اهمیت آن کمتر از امنیت نیست چرا که توسعه ای که با توانمند سازی جامعه حاصل شود، توسعه پایدار است و توسعه پایدار امنیت پایدار به دنبال دارد.
فیروزی اقدامات و خدمات زیرساختی در روستاها از جمله انتقال گاز، برق، تامین آب شرب و همچنین ایجاد راه های ارتباطی را خوب ارزیابی کرد و افزود: توسعه روستاها علاوه بر این اقدامات نیازمند سرمایه گذاری اقتصادی و اشتغالزایی است.   
وی با اشاره به تلاش سپاه در توانمندسازی مناطق محروم، اظهار داشت: مردمی که در بهره گیری از توان مالی، مادی و فیزیکی خود توانمند باشند، می توانند علاوه بر امنیت مالی خود، امنیت منطقه را نیز حفظ کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان در پایان ابراز امیدواری کرد با همت و تلاش همه مسئولان استان، امنیت مردم محوری که در کردستان وجود دارد، هر چه پایدارتر باشد.

 

بازدید [ 75126 ]
برچسب ها