سه شنبه 6 خرداد سال 1399

اخبار فرهنگی و سیاسی

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان:

امنیت پایدار استان موجب شده تا مسافرین نوروزی کردستان را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب کنند

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندارکردستان گفت: وجود امنیت پایدار در استان موجب شده تا مسافرین نوروزی کردستان را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب کنند.
امنیت پایدار استان موجب شده تا مسافرین نوروزی کردستان را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب کنند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین خوش اقبال ظهر امروز در حاشیه بازدید از اماکن اقامتی و خدماتی برای مسافرین نوروزی سنندج با بیان این مطلب اظهار داشت:جاذبه های طبیعی وارزش های غنی فرهنگی استان ونیزمهمانوازی بی نظیر کردستانی ها موجب شده تا مسافرین فراوانی از اقصی نقاط کشور در این ایام کردستان را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب کنند.
وی افزود: خوشبختانه در تعطیلات نوروز امسال کردستان یکی از استان های برتر در زمینه برگزاری مراسمات نوروزی و پذیرایی از گردشگران در سطح کشور بوده است.
خوش اقبال در ادامه سخنان خود به افزایش میزان مسافرین نوروزی و گردشگران به استان پرداخت و ابراز داشت: در پایان مرحله نخست تعطیلات نوروزی بر طبق آمار ارائه شده تا کنون استان کردستان در زمینه ورود گردشگر در جمع 5 استان برتر کشور قرار گرفته که در ادامه نیز با مشارکت مردم و همکاری کلیه دستگاههای خدمات رسان تدابیر لازم برای پذیرایی از سایر گردشگران در مرحله دوم مسافرتهای تعطیلات نوروزی نیز اندیشیده شده است.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان اذعان داشت: مردم فرهنگی کردستان همواره با درک والای خود و استقبال از مسافرین نوروزی به بهترین شیوه ممکن باورها و ارزش های غنی فرهنگی استان را به نمایش گذاشته اند.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: از ابتدای مرحله نخست تعطیلات نوروزی تا کنون بیش از 525 هزار و 764 نفراز جاذبه های فرهنگی، تاریخی و گردشگری استان بازدید کرده اند.
 خوش اقبال تصریح کرد: همچنین در این مدت تعداد 153 هزار و 196 مسافر از دیگر استان های کشور وارد استان شده و در مراکز و سیاحتی و اقامتی استان اقامت کرده اند.
خوش اقبال گفت: در مجموع تا کنون بیشترین اقامت در شهرستان های تابعه استان مربوط به شهرستان های سنندج، بانه و مریوان می باشد که در مجموع میزان اقامت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از 34 درصد افزایش داشته است.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با اشاره به افزایش 16 درصدی بازدید از اماکن سیاحتی و گردشگری استان در تعطیلات نوروزی امسال در پایان گفت: دراین مدت نیز شهرستان های بانه، سنندج و مریوان بیشترین بازدید از مراکز گردشگری و سیاحتی را به خود اختصاص داده اند.
لازم به ذکر است که در این بازدید حسین خوش اقبال معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان از مراکز گردشگری اقامتی و امکانات و چادرهای امدادی جمعیت هلال احمر، آموزش وپرورش و صنایع دستی وگردشگری و نیروی انتظامی بازدید و از تلاش های دست اندرکاران استقبال از مسافرین نوروزی در سطح استان تقدیر کرد.

بازدید [ 724014 ]
برچسب ها