دو شنبه 11 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

حسین فیروزی:

انتظار داریم یونیدو به ارتباط کردستان با بازارهای جهانی کمک کند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان در جلسه ای که با حضور نماینده ارشد یونیدو برگزار شد، اظهار داشت: ازیونیدو انتظار داریم کمک کند تا ارتباط کردستان با بازارهای جهانی برقرار شود.
انتظار داریم یونیدو به ارتباط کردستان با بازارهای جهانی کمک کند
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی ویژگی هایی از جمله اقلیم متفاوت، طبیعت بکر و زیبا، فرهنگ قومی کُرد، ذخایر آبی مناسب، مرز مشترک با کشور عراق و مهمتر از همه وجود جوانان خلاق و نوپذیر را دلایل اصلی انتخاب کردستان به عنوان استان پایلوت طرح تکاپو عنوان کرد و افزود: انتخاب رسته های it و ict، زنبور عسل و محصولات ارگانیک کشاورزی و همچنین گردشگری بر مبنای همین مزایا بوده است. 
وی خاطرنشان کرد: توسعه این کسب و کارها صرفا با حرکت در یک لوپ بسته در داخل کشور کافی نیست و به همین دلیل به کمک یونیدو نیاز داریم.
فیروزی در این خصوص اضافه کرد: یونیدو تجربه های خوبی در مورد کسب و کار در بازارهای جهانی دارد و ما خواستار مبادله این تجربیات با کردستان هستیم. 
وی از آموزش به عنولن دیگر انتظار کردستان از یونیدو نام برد. 
معاون اقتصادی استاندار در ادامه با اشاره به موفقیت های کسب شده در خصوص نهادسازی در حوزه های مختلف، افزود: افراد خلاق و خوش فکری که به صو ت انفرادی فعالیت داشتند امروز دور هم جمع شده اند و این امر موجب ایجاد ارزش افزوده و کسب و کار شده است. 
فیروزی همچنین به افزایش خلاقیت و تولیدات حوزه it اشاره و خاطرنشان کرد: اگر یونیدو وارد عرصه شود شتاب ما بیشتر خواهد شد. 
وی در ادامه تاکید کرد: دولت بویژه دولت مستقر در استان آماده هر نوع همکاری در راستای توسعه کسب و کارهاست و هیچ محدودیتی نداریم. 
فیروزی در پایان یونیدو و سایر نهادها و رژیم های حقوقی بین المللی را مورد احترام دولت و ملت ایران عنوان کرد و افزود: ملت و دولت ما همیشه آماده صلح و توسعه جهانی هستم.

بازدید [ 330087 ]
برچسب ها