چهار شنبه 1 خرداد سال 1398

اخبار

معاون عمرانی استاندار کردستان:

انجام 1500 میلیارد تومان سرمایه گذاری در حوزه آب استان کردستان

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: 1500 میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش آب و 816 میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش راه از جمله خدمات دولت تدبیر و امید به مردم شریف کردستان بوده است.
انجام 1500 میلیارد تومان سرمایه گذاری در حوزه آب استان کردستان

امیر قادری در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان اظهار کرد: در سیستم اداری و کشورداری ایران، مسئولیت پذیری بسیار مهم است.
وی با بیان اینکه مسئولیت امانتی است که به صورت مقطعی در اختیار قرار می گیرد، گفت: اگر به این مسئولیتها به درستی عمل نکنیم، هم در دنیا و هم در آخرت باید پاسخگو باشیم و این بحث را در حوزه های کاری و بویژه در مدیریت شهری لحاظ کنیم.
معاون استاندار کردستان 80 درصد مدیریت را در تعامل سازنده دانست و در تشریح این نوع از تعامل گفت: تعامل سازنده، تعاملی است که برای خدمت به مردم باشد و می تواند کارها را به یپش ببرد.
قادری تأکید کرد: نباید از انتقاد بترسیم و اتفاقا باید از آن استقبال کنیم حتی اگر گزنده و تند باشد؛ چراکه ممکن است در انتقاد نکات مثبتی برای استفاده وجود داشته باشد و این موضوع مدیریت را بهبود بخشد.
وی در ادامه به مناسبت هفته دولت اشاره ای به اقدامات انجام شده دولت در استان کردستان کرد و گفت: 1500 میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش آب، 816 میلیارد تومان در بخش راه از جمله خدمات دولت به مردم شریف کردستان بوده است.
معاون عمرانی استاندار کردستان خاطرنشان کرد: از 1704 روستای استان تاکنون به 1039 روستا گازرسانی شده که 389 مورد از این روستاها در دولت تدبیر و امید از نعمت گاز برخوردار شدند و گازرسانی به 100 روستای دیگر با 120 میلیارد تومان اعتبار تا پایان سال در دست انجام است.
قادری با یادآوری بهره برداری از پروژه های تصفیه خانه های شماره 2 آب سنندج و فاضلاب شهرهای مریوان، بانه و سریش آباد در این دولت افزود: البته این اقدامات به معنای آن نیست که مشکلی نداریم.
وی گفت: در مقطعی استان کردستان از استانهای دیگر عقب افتاد و باید این فاصله را با سرعت و تلاش بیشتر در همه عرصه ها جبران کنیم تا بتوانیم در شاخص های توسعه به یک حد قابل قبول در استان برسیم و این با تعامل و همدلی و پیگیری و صداقت ممکن است.
قادری گفت: پس از مسئولیت پذیری و انتقادپذیری، رضایتمندی مردم هم هدف بسیار بزرگی است و باید در مردم مطالبه گری ایجاد شود تا بتوانیم راه توسعه را طی کنیم و کمک کنیم تا مطالبات مردم در سطح استان به نتیجه برسد.
معاون استاندار کردستان در ادامه با بیان اینکه شهرداری یک دولت کوچک است، گفت: مجموع خدماتی که عوامل شهرداری انجام می دهند در شهردار تبلور می یابد و بنابراین شهرداری، شهردار و مدیریت شهری بسیار مهم است.
وی حضور در شوراها و شهرداریها را فرصت مغتنمی برای احابت خواسته های مردم عنوان کرد و افزود: در دولت و در رأس آن استاندار محترم کردستان شوراباوری وجود دارد و شوراها و شهرداریها را از دولت جدا نمی دانیم.
قادری به شوراها و شهرداران توصیه کرد طراوت را در مدیریت شهری اعمال کنند تا مردم احساس سرزندگی کنند، چراکه اقدامات ما در حوزه عمران شهری، ویترین اقدامات دولت و نظام است و در رضایتمندی مردم منطقه اثرگذار خواهد بود
قادری تصریح کرد: نباید انتظار داشته باشیم از مرکز کشور نسخه نجات تجویز شود بلکه باید با همکاری هم در داخل استان این کار را انجام بدهیم و جز این راهی نداریم.
معاون عمرانی استاندار کردستان در پایان گفت: اگر پیگیری های استاندار و نمایندگان محترم مجلس نبود، امروز موفقیتهای حاصل نمی شد و به همین دلیل از آنها تقدیر می کنیم .

برچسب ها