جمعه 22 فروردین سال 1399

اخبار

اندک اعتبارات موجود باید صرف پژوهش‌های کاربردی شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان بر صرف هزینه‌های اندک موجود در تحقیقات و پژوهش‌های کاربردی تاکید کرد.
اندک اعتبارات موجود باید صرف پژوهش‌های کاربردی شود


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در اولین جلسه ستاد استانی هفته پژوهش  با بیان اینکه ۲۴ تا ۳۰ آذرماه به این مناسبت اختصاص پیدا کرده است گفت: معتقدم هفته پژوهش امسال باید متفاوت‌تر از سالیان گذشته و با نگاه کاربردی برگزار شود.

وی بر شناسایی نیازهای واقعی استان و پژوهش‌های مرتبط با این مسئله تاکید ویژه کرد و افزود: لازم است پژوهش‌های انجام شده کاربردی و چاره کننده نیازهای استان در همه ابعاد باشد.

فیروزی ادامه داد: اگر امر پژوهش به یک امر نهادینه تبدیل شود می توان امیدوار بود که در آینده حلال بسیاری از مشکلات استان باشد و اعتقاد دارم که اعتبارات اندک در اختیار باید در پژوهش‌های کاربردی هزینه شود.

معاون اقتصادی استاندار کردستان با بیان اینکه در هفته پژوهش باید  بخش خصوصی و تولید گران حضور داشته باشند و از دستاوردهای پژوهشی در راستای افزایش تولید و بهره‌وری استفاده کنند گفت: هفته پژوهش می‌تواند در ذهن کارآفرینان جرقه ایجاد کند و آنان را تشویق به استفاده از دانش و خلاقیت نماید.

فیروزی تاکید کرد: هفته پژوهش می‌تواند بسترهای لازم برای تجاری سازی یافته‌های پژوهشی را مهیا نماید و این امر کمک به معرفی استان در سطح ملی و بین المللی خواهد بود.

بازدید [ 590007 ]
برچسب ها