شنبه 16 فروردین سال 1399

اخبار

استاندار کردستان:

اهمیت اورامان نباید دیگر مناطق سروآباد را به حاشیه براند/ تلاش برای کسب ۲۰ هزار هکتار از مناطق حفاظت شده برای توسعه باغداری

استاندار کردستان تاکید کرد توجه به منطقه اورامان نباید دیگر بخش ها و مناطق سروآباد را به حاشیه براند ،چرا که معتقدیم باید یک نوع توازن توسعه ای در شهرستان ایجاد شود.
اهمیت اورامان نباید دیگر مناطق سروآباد را به حاشیه براند/ تلاش برای کسب ۲۰ هزار هکتار از مناطق حفاظت شده برای توسعه باغداری
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در جلسه شورای اداری شهرستان سروآباد با بیان اینکه نباید از مشکلات بخش مرکزی شهرستان غافل شد افزود: به مشکلات همه بخش ها باید رسیدگی شود و جوانان برای توسعه دیار خود همت و از مهاجرت پرهیز کنند.

وی با طرح این سوال اگر شما از شهرستان مهاجرت کنید چه کسی باید منطقه را آباد کند افزود‌: به جای مهاجرت باید به فکر ایجاد اشتغال و تولید در شهرستان بود و با این همه پتانسیل موجود باید از خود بپرسیم که چرا نمی توانیم از آن بهره ببریم.

وی افزود: جوانان با تلاش بیشتر به فکر توسعه تولید در بخش های شیلات و باغداری باشند تا اینکه به مناطق حاشیه ای شهرهای دیگر بروند.

مرادنیا همچنین به پیگیری های لازم در جهت تخصیص آب برای توسعه باغات اشاره کرد و افزود: در منطقه دگاگا ۷۰۰ هکتار برای توسعه باغات در نظر گرفته شده است.

استاندار کردستان همچنین به منطقه حفاظت شده در این شهرستان اشاره کرد و گفت: قول می دهم ۲۰ هزار هکتار از اراضی حفاظت شده را از طریق محیط زیست  برای توسعه باغات آزاد کنیم.

وی در ادامه سخنان خود به ضرورت مقاوم سازی خانه های روستایی اشاره کرد و فرمانداران به تشویق مردم در این رابطه فراخواند واظهار داشت: روستا نشینان علاوه بر استفاده از تسهیلات چهار درصدی مبلغ هشت میلیون تومان هم کمک بلاعوض دریافت می کنند.

مقام عالی دولت در کردستان در ادامه به مشکلات شهرداری ها و شوراهای شهر نیز گریزی زد وتاکید کرد؛شهرداری و شوراها مسوول اداره شهر هستند و نباید همه مشکلات را به دولت نسبت دهند، هر چند  دولت نیز در تلاش است که مشکلات شهرداری ها را حل کند.

مرادنیا به وضعیت جاده سنندج به مریوان نیز اشاره کرد و گفت: این جاده سال گذشته ۱۹ میلیارد تومان اعتبار داشت ولی ۷۸ میلیارد تومان در آن هزینه شد که ۵۰ میلیارد آن از محل سفر مقام معظم رهبری به استان بوده است.

مرادنیا ادامه داد: از مجموع تونل تنها ۱۳۰ متر باقیمانده که امیدواریم در سال آینده به بهره برداری برسد.

بازدید [ 593142 ]
برچسب ها