سه شنبه 7 بهمن سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

ايجاد اشتغال در مناطق مرزى نيازمند توسعه صنعتى با هدف صادرات است

معاون هماهنگى امور اقتصادى و توسعه منابع استاندارى كردستان، گفت: دولت به اين نتيجه رسيده براى ايجاداشتغال در مناطق مرزى، بايد توسعه صنعتى با هدف صادرات در اين مناطق تحقق يابد.
ايجاد اشتغال در مناطق مرزى نيازمند توسعه صنعتى با هدف صادرات است

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ حسين فيروزى در دومين جلسه ستاد فرماندهى اقتصاد مقاومتى استان،با يادآورى وضعيت پيشين مبادلات مرزى و وجود واژه كوله بر در اقتصاد مرزى استان، روند تصويب مصوبه ساماندهى مبادلات مرزى را مرور كرد و افزود: در حال حاضر دستورالعمل جديد اين مصوبه در بازارچه هاى مرزى كرستان اجرا مى شود.  
وى همچنين تصويب منطقه ويژه اقتصادى مريوان در سال ٨٧ را يادآورى و خاطرنشان كرد: اين مصوبه در راستاى توسعه و امنيت پايدار كشور بود و امروز هم دولت به اين نتيجه رسيده براى ايجاد اشتغال در مناطق مرزى، بايد توسعه صنعتى با هدف صادرات، در اين مناطق محقق شود و در حال حاضر نيز مرز مريوان سومين مرز صادرات زمينى كشور است. 
فيروزى در ادامه بر لزوم توسعه شهرك صنعتى مريوان تاكيد كرد و افزود: لازم ايت به شهرك صنعتى فعلى ١١٠ هكتار اضافه شود. 
معاون اقتصادى استاندار در بخش ديگرى از اين جلسه كه با حضور معاون وزير و رييس هيات مديره و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك هاى صنعتى ايران برگزار شد، اظهار داشت: كل اشتغال صنعتى استان كردستان ١١ هزار نفر است اين در حاليست كه ٤٥ هزار فارغ التحصيل رشته هاى فنى و مهندسى در استان داريم به همين دليل كردستان نيازمند توسعه شهرك هاى صنعتى است.
 فيروزى  همچنين با ابراز خرسندى از اعلام كردستان به عنوان رتبه دوم كشور در اجراى برنامه هاى اقتصاد مقاومتى از سوى معاون اول رييس جمهور، اين امر را مزد زحمات استان و آنرا مشوقى براى ادامه كار و تلاش در اين زمينه عنوان كرد. 
وى

بازدید [ 53694 ]
برچسب ها