چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان تاکید کرد:

ایجاد تالار بورس استان تا پایان فصل بهار

استاندار کردستان در جمع مدیران حوزه وزارت اقتصاد و دارایی در استان بر لزوم ایجاد تالار بورس استان، تا پایان فصل بهار، تاکید کرد.
ایجاد تالار بورس استان تا پایان فصل بهار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ در این جلسه مدیرکل اقتصاد و دارایی استان به اخذ مجوز تاسیس بورس در استان و تعویق ایجاد آن به دلیل نبود ساختمان اشاره کرد که استاندار ضمن تاکید بر لزوم تعیین ساختمان مناسب برای این منظور افزود: تالار بورس شاید در توسعه استان تاثیر مستقیم نداشته باشد اما در جذب سرمایه گذاران موثر است.

بهمن مرادنیا همچنین بر لزوم توجه به صرفه جویی در ادارات استان تاکید و خاطرنشان کرد: در این شرایط اقتصادی بد که بر مردم حاکم است، دولت باید صرفه جویی را از خود شروع کند.

وی در ادامه در خصوص بحث اموال دولتی اظهار داشت: متاسفانه برخی دستگاه ها نسبت به اموال دولتی حساسیت ندارند و از طرفی هم به دلیل ضعف در مستندسازی، برخی اموال در تصرف غیر است.

استاندار حفظ بیت المال را از واجبات و وظیفه همه مدیران دانست و اظهار داشت: برای حفظ اموال دولتی باید یک تیم حقوقی متشکل از چند وکیل ماهر تشکیل شود تا به دولتی که متعلق به مردم است ظلم نشود.

ساماندهی مرز باشماق از دیگر مسائل مهم مطرح شده در این جلسه بود که مرادنیا با اذعان به اینکه مرز از جمله زیرساخت هایی است که می تواند در استان توسعه ایجاد کند، افزود: پایانه صادراتی باشماق از جمله مباحث مهمی است که باید در دستور کار قرار گیرد.

استاندار کردستان با تاکید بر اهمیت جذب سرمایه گذار، رفع موانع سرمایه گذاری در استان را امری مهم عنوان کرد و گفت: برخی تنگ نظری ها وجود دارد که باید گام به گام برای تغییر این فرهنگ و فضا پیش برویم.

مرادنیا، استفاده از تهاتر به عنوان فرصتی برای نفس کشیدن استان نام برد و تاکید کرد: موضوع تهاتر باید کماکان در دستور کار قرار داشته باشد و در طول سال از آن استفاده کنیم.

بازدید [ 104025 ]
برچسب ها