یک شنبه 26 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان:

ایجاد فضای امید و نشاط از اولویتهای مهم ​جامعه است

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: امروزه در شرایطی هستیم که ایجاد فضای امید و نشاط در جامعه باید از اولویتهای مهم ​باشد.
ایجاد فضای امید و نشاط از اولویتهای مهم ​جامعه است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین خوش اقبال صبح امروز جلسه هماهنگی برنامه های گرامیداشت هفته امر به معروف و نهی از منکراستان کردستان در محل سالن شهدای گمنام استانداری به بیان این مطلب اظهار داشت: فریضه امر به معروف و نهی از منکرفقط با تدوین قوانین و مقررات اجرایی نمی شود بلکه باید با همکاری احاد جامعه باشد و با اطلاع رسانی صحیح و ارائه روشهای اصولی شرایط را برای نهادینه کردن این فریضه در بین مردم مهیا کنیم.

وی افزود: همه بایستی از اصلاح خودمان شروع کنیم و همچنین وظیفه داریم که از کانون خانواده ها صیانت کرده و ارزش های متعالی اسلامی و انقلابی را به خانواده را ارائه دهیم.

خوش اقبال خاطر نشان کرد: هم اکنون دشمنان انقلاب با همه توان و با شبیخون فرهنگی برای ضربه زدن به ارزش های انقلاب وارد عرصه شده اند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان تصریح کرد: در آستانه ماه محرم با تلاش و کوشش بیشتر باید ماهیت حقیقی و متعالی این ماه و پیام حضرت اباعبدالله حسین برای تحقق حق و دفاع از محرومان را تبلیغ کنیم.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی حکومتی است که ماهیت خود را از حمایت مردم بدست آورده و در این راستا همه ما مدیران باید توان خود را برای خدمت صادقانه و بی وقفه به آنها بکار گیریم.

خوش اقبال ابراز داشت: در ایام محرم باید به گونه ای عمل کنیم که شور و شوق حسینی فضای جامعه را پر کند و مردم حضوری گسترده در برنامه های این ایام داشته باشند.

وی خطاب به مدیران دستگاههای اجرایی استان گفت: مدیران باید با انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر الگوی رفتاری مناسبی برای مردم باشند و لازم است با روحیه بالا و امید به آینده در راه اهداف مقدس جمهوری اسلامی گام برداریم و هرگز دچار نا امیدی نشویم.

خوش اقبال اظهار داشت: متاسفانه هنوز پس از چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی نتوانسته ایم فرهنگ ناب اسلامی امر به معروف و نهی از منکر را بطور کامل در جامعه نهادینه کنیم.

وی بر لزوم حمایت احاد جامعه از نظام را در برابر تحریم ها و تهدیدهای دشمنان تاکید کرد و گفت: چرا پس از چهار دهه هنوز توان دفاع همه جانبه از ارزش های انقلاب را نداریم و اخیرا در قضیه برجام با شروع تحریم های ترامپ رییس جمهور آمریکا ما خودمان خود تحریمی را آغاز کردیم و زمینه مشکلات اقتصادی را در کشور فراهم کردیم.

خوش اقبال گفت: ایران اسلامی کشور غنی و سرشار از استعدادها و توانمندیهای خدادادی است که باید با استفاده از این ظرفیت به مقابله با تحریم های دشمنان برویم و از داشته های خود به بهترین شیوه ممکن استفاده کرده و نیازهای خود را برطرف کنیم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان تاکید کرد: ملت قهرمان ایران همواره نشان داده که دارای عظم و اراده استوار برای صیانت از ارزشهای خود می باشد و در دوران جنگ تحمیلی هم با وجود همه کمبودها و نداشتن امکانات با همه وجود از کشور دفاع و در برابر دنیا ایستادند و حماسه بی نظیری را خلق کردند.

وی یادآوری کرد: در گذشته با وجود همه نارسایی و کاستی های کشور دوران سرافزار جنگ را با پیروزی پشت سر گذاشتیم، در حال حاضر ضروریست سعی کنیم که کشورما که در همه زمینه ها به پیشرفت و خودکفایی رسیده در منطقه و جهان جزء کشورهای قدرتمند است با صلابت و اقتدار برای تحقق اهداف متعالی خود گام بردارد.

خوش اقبال تصریح کرد: باید اذعان کنیم که از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون کارهای زیر بنایی و بزرگی برای توسعه استان و کشور صورت گرفته و کشور توسعه فراوانی داشته بنابراین نباید فضای یاس و ناامیدی را در جامعه القا کنیم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان ابراز داشت: همه باید با اتکا به توانایی های کشور مروری به گذشته داشته باشیم و نقاط قوت را به مردم اطلاع دهیم و روحیه مردم را تقویت کرده و از موازی کاری و کم کاری در راه خدمت به مردم دوری کنیم.

وی در پایان گفت: اگر از وظایف خود کوتاهی کنیم و زمینه یاس وناامیدی را در جامعه فراهم کنیم قطعا در برابر امام و شهدا مدیون خواهیم بود و هیچ پاسخی برای آنها نداریم.بازدید [ 774003 ]
برچسب ها