شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار

توصیه معاون رییس جمهور به مدیران کردستان:

ایجاد منطقه آزاد تجاری استان را با جدیت پیگیری کنید

معاون رییس جمهور و معیین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور در کردستان، با تاکید بر تاثیر منطقه آزاد بر اقتصاد کردستان، از مسؤولان استان خواست آنرا با جدیت پیگیری کنند.
ایجاد منطقه آزاد تجاری استان را با جدیت پیگیری کنیدبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛
جمشید انصاری در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان، با تاکید بر تاثیر منطقه آزاد بر اقتصاد کردستان، از مدیران استان خواست این پروژه را جزو پروژه های مهم اقتصادی استان قرار دهند و آنرا با جدیت پیگیری کنند.
وی با اذعان به اینکه، طبیعت کار در کشور ما پیگیریست، افزود: اگر روحیه پیگیری نداشته باشیم و ناامید شویم کارها به نتیجه نمی رسد.
انصاری در ادامه اظهار داشت: دستگاه های ملی برای اجرای پروژه های منطقه ای خود، اعتبارات خوبی در اختیار دارند که دستگاه های استانی باید اهتمام ویژه ای برای جذب سهم استان از این اعتبارات ملی، داشته باشند.
وی در بحث پروژه های راهسازی استان ضمن ابراز امیدواری نسبت به اتمام قطعه صلوات آباد جاده سنندج - همدان، پیشنهاد کرد پروژه بهسازی و تعریض جاده زریوار تا مرز باشماق به صورت پروژه جداگانه تعریف شود و در این خصوص افزود: اجرای این پروژه برای (دسترسی به) منطقه آزاد ضروریست.
معون رییس جمهور در ادامه جدیت مدیران استان در پیگیری تخصیص اعتبارات لازم برای اتمام پروژه سدهای سیازاخ و چراغ ویس را ضروری عنوان کرد و در بحث اجرای پروژه های بوم گردی حوزه میراث فرهنگی استان نیز توصیه کرد از تجربیات موفق استان یزد که رویکردی درآمدزا دارند، استفاده شود.
شایان ذکر است، در این جلسه، ۱۷ پروژه اولویتدار اقتصادی استان که بیشترین تعداد آنها در حوزه کشاورزی تعریف شده، مورد بررسی قرار گرفت.

بازدید [ 337269 ]
برچسب ها