پنج شنبه 14 آذر سال 1398

اخبار

ایجاد منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان پیشران توسعه کردستان خواهد بود

مدير پروژه ايجاد منطقه آزاد تجارى بانه و مريوان با تاكيد بر لزوم تصويب آن در مجلس، گفت: منطقه آزاد بانه و مريوان مى تواند پيشران توسعه استان باشد .
ایجاد منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان پیشران توسعه کردستان خواهد بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ محمد اسدبيگى در جلسه بررسى موارد اجراى محدوده منطقه آزاد تجارى صنعتى استان ضمن تقدير از همدلى و همكارى مديران استان در پيشبرد اقدامات درخواست شده از استان، از ديدگاه منفى مجلس نسبت به مناطق آزاد گله كرد و افزود: مجلس نبايد با اين ديدگاه منفى كه مناطق آزاد دروازه واردات خواهد بود، از تصويب اين طرح ها كه موجب رونق اقتصادى در منطقه مى شود، سرباز زند. 
وى در ادامه خاطرنشان كرد: تصويب طرح منطقه آزاد بانه و مريوان هم استان را به لحاظ اقتصادى بسيار به جلو خواهد برد و هم با ايجاد اين منطقه مى توانيم براى ساير شهرستان هاى استان درخواست ايجاد مناطق ويژه اقتصادى داشته باشيم.

لایحه پیشنهادی طرح ایجاد مناطق آزاد تجاری اول آذر سال 94 در جلسه شورای عالی مناطق آزاد کشور به ریاست معاون اول رئیس جمهوری تصویب شد و این لایحه به تصویب هیات دولت رسید اما نمایندگان مجلس شورای اسلامی این لایحه را در جلسه علنی 29 آذرماه رد کردند و پس از آن دولت در روز 30 آذرماه هم باز این لایحه را به مجلس ارسال کرد که برای بار دوم با رای مخالف نمایندگان روبرو شد.

 

برچسب ها