شنبه 16 فروردین سال 1399

اخبار

مدیرکل دفتر فنی استانداری خبر داد

بازارچه‌های مرزی کردستان توسعه و ساماندهی می‌شوند

مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی، حمل و نقل و ترافیک استانداری کردستان از توسعه و ساماندهی بازارچه‌های مرزی استان با اتخاذ تدابیری خبر داد.
بازارچه‌های مرزی کردستان توسعه و ساماندهی می‌شوند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ فرزاد حسنی اظهار کرد: برابر ماده 3 آئین نامه ساماندهی مبادله کالا در بازارچه های غیررسمی موقت مرزی مصوبه هیئت وزیران، با توجه به سیاست ها و برنامه های راهبردی دولت در امر مبارزه با پدیده شوم قاچاق کالا، تقویت بنیه اقتصادی و معیشتی مرزنشینان، حمایت از تولیدات داخلی، ایجاد اشتغال پایدار و لزوم ساماندهی تمامی فعالیت های بازارچه های موقت مرزی، استانداری ها مکلف به تأمین و تکمیل امکانات زیربنایی و ایجاد تأسیسات اداری لازم در بازارچه ها شده اند.
وی افزود: به دنبال پیگیری های استاندار کردستان با تخصیص اعتباری به میزان 53000 میلیون ریال و بر اساس دستور وی به دفتر فنی و امور عمرانی استانداری واگذار و بلافاصله با همکاری فرمانداری شهرستان های مرزی، نسبت به انجام مطالعات توسط مشاور و انتخاب پیمانکاران اقدام شد.
حسنی ادامه داد: در همین راستا عملیات عمرانی ایجاد زیرساختها در بازارچه های سیف سقز، سیرانبند بانه، خانم شیخان و باشماق مریوان و ملخورد سروآباد شامل (آماده سازی و محصور نمودن محوطه اتصال به شکبه فیبر نوری – آب – برق، احداث جاده دسترسی و انبار، ایجاد شبکه روشنایی و فضای اداری با تجهیزات لازم آغاز شد.
مدیرکل دفتر فنی استانداری کردستان تصریح کرد: هم اکنون بازارچه سیرانبند با 50 درصد، خانم شیخان 40 درصد و ملخورد  با 15 درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجرا می باشد و با اختصاص اعتبارات تکمیلی انشاالله در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

بازدید [ 616398 ]
برچسب ها