جمعه 15 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

بازدید معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان از پروژه‌های عمرانی شهر بانه

امیر قادری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان از پروژه های عمرانی شهر بانه بازدید کرد.
بازدید معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان از پروژه‌های عمرانی شهر بانه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ امیر قادری در بازدید از عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی بانه بر ضرورت جدیت در تکمیل فاز نخست آن تا پایان فصل عمرانی سال جاری تاکید کرد.
وی ابراز امیدواری کرد با تکمیل این زیرساختها در فعالیت تجار و بازرگانان تسهیلگری شده و آنها بتوانند از این خدمات در راستای انجام امور خود بهره ببرند.
منطقه ویژه اقتصادی بانه در زمینی به مساحت ۱۰۲ هکتار با زیربنای ۹۵ هکتار در مسیر جاده بانه به سیرانبند در دست احداث است و فاز نخست آن به مساحت ۳۵ هکتار تا پایان فصل عمرانی امسال به بهره برداری می رسد.
‍معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان همچنین از پروژه عملیات اجرایی بازارچه سیرانبند بانه بازدید کرد.
مهندس قادری طی بازدید از این پروژه گفت: عملیات تکمیل انبار شامل دیوارکشی، پنجره ها، درهای ورود و خروج، کف سازی، روشنایی و تأسیسات برقی آن تا پانزدهم مردادماه پیش رو و سایر اقدامات شامل دیوار محوطه بازارچه، دفع آب های سطحی و فاضلاب ها، احداث نمازخانه و سرویس بهداشتی، روشنایی محوطه و دیگر فضاهای خدماتی نیز تا پایان فصل مساعد کاری امسال به اتمام می رسد.
وی با اشاره به شرایط جدید مبادلات پیله وری و نقش و فعالیتی که بازارچه سیرانبند در این راستا خواهد داشت، گفت: اعتبار لازم برای تکمیل زیرساختها و عملیات اجرایی بازارچه که بالغ بر ۴۳ میلیارد ریال برآورد شده است، تأمین خواهد شد.

بازدید [ 602262 ]
برچسب ها