سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

استاندار کردستان

بازنشستگان ذخایر انسانی بی نظیر در مسیر توسعه پایدار جامعه هستند

استاندار کردستان گفت: بازنشستگان با تجارب ارزنده خود ذخایر منابع انسانی بی نظیردر مسیر تحقق اهداف توسعه پایدار جامعه هستند.
بازنشستگان ذخایر انسانی بی نظیر در مسیر توسعه پایدار جامعه هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا عصر روز شنبه در مراسم تجلیل از بازنشستگان دستگاههای اجرایی به مناسبت گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان در محل سالن اجتماعات امام خمینی (ره) سنندج با بیان این مطلب اظهار داشت: بازنشستگان با همه وجود خدمات ارزنده ای را به جامعه ارائه داده اند که بایستی در دوران بازنشستگی از تلاش های این عزیزان به نحو شایسته تجلیل به عمل آید.
وی افزود: جامعه باید از تجارب گرانقدر آنها در زمینه های مختلف استفاده کرده و با تقویت ارتباط با آنها از نظرات و پیشنهادهایشان در تصمیم گیریها  بهره مند شود.
استاندار کردستان در ادامه بر لزوم تاسیس خانه امید بازنشستگان و ارائه خدمات رفاهی بیشتر به بازنشستگان استان تاکید کرد.
وی همچنین خواستار تاسیس شرکت های فعال سرمایه گذاری با مشارکت بازنشستگان استان شد.
مرادنیا از جوانان خواست تا ضمن تکریم جایگاه بازنشستگان همواره تجربیات بازنشستگان را سرلوحه مسیر زندگی خود قرار دهند.
استاندار کردستان تصریح کرد: دستگاههای اجرایی باید تکریم بازنشستگان و تلاش برای حل مشکلات و نارسایی های آنها را در اولویت خود قرار دهند.
وی اذعان داشت: در بسیاری از عرصه ها کشور در مسیر توسعه قرار دارد و باید با بهره گیری از همه ظرفیتها از جمله توانمندیهای حوزه بازنشستگی این مسیر را تسریع بخشیم.
مرادنیا پتانسیل های توسعه استان از جمله کشاورزی را نوید بزرگی برای توسعه برشمرد و گفت: خوشبختانه کردستان دارای استعدادهای خدادادی فراوانی از جمله در بخش کشاورزی است که کسب مقام دوم تولید گندم کشور در سال زراعی جاری یکی از این ظرفیتها است.
وی توجه بیشتر به ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان را ضروری دانست و در ادامه بر لزوم مشارکت هرچه بیشتر جوانان مستعد در مسیر توسعه استان تاکید کرد.
مرادنیا خاطر نشان کرد: دولت تلاش فراوانی برای توسعه همه جانبه استان به عمل آورده و امیدواریم در آینده شاهد به نتیجه رسیدن طرح های عمرانی و زیر بنایی پیش بینی شده در سطح استان از جمله در بخش صنعت و کشاورزی باشیم.
وی در بخشی دیگر از سخنانش اظهار داشت: فضای فرهنگی بی نظیری در استان وجود دارد که خوشبختانه در بسیاری از عرصه های هنری جوانان هنرمندی در سطح ملی و بین المللی به جامعه معرفی کرده و این هنرمندان خدمات بی شائبه ای را به هنر استان و کشور ارائه داده اند.
لازم به ذکر در خاتمه این مراسم با حضور بهمن مرادنیا استاندار کردستان تنی چند از بازنشستگان نمونه استانی و کشوری دستگاههای اجرایی استان مورد تجلیل قرار گرفتند.بازدید [ 754965 ]
برچسب ها