دو شنبه 7 بهمن سال 1398

اخبار اقتصادی و عمرانی

فیروزی:

باز تعریف ظرفیت‌های گردشگری کردستان با کمک نوآوران و فناوران امکان پذیر است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، گفت: بازتعريف ظرفیت های گردشگری کردستان لازمه تعیین سهم استان از گردشگری داخلی و خارجی کشور است و این بازتعریف با کمک نوآوران و فناوران امکان پذیر است.
باز تعریف ظرفیت‌های گردشگری کردستان با کمک نوآوران و فناوران امکان پذیر است


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛
حسین فیروزی در افتتاحیه رویداد دورخيز نوآورانه گردشگری که به مدت ٢ روز در سنندج برگزار می‌شود، اظهار داشت: ایده‌های نوآورانه و خلاقانه فناوران اطلاعات به توسعه صنعت گردشگری استان کمک خواهد کرد.
وى ناشناخته ماندن گردشگری کردستان در سطح جهان را خلاء گردشگری استان دانست و افزود: ما نمی‌خواهیم داشته هايمان را بزرگنمایی کنیم اما گردشگری استان را در حد خود خودشان تعریف نکرده‌ایم و با توجه به در اختیار بودن فناوری اطلاعات اگر نتوانیم مظاهر فرهنگی هنری و جلوه های ناب بصرى استان را به دنیا بشناسانیم کوتاهی کرده‌ایم. 
فیروزی با اشاره به اینکه گردشگری رویداد امروزه در دنیا مورد توجه است، خاطرنشان کرد: با توجه به رويدادهاى مختلف از جمله پیرشاليار، نوروز و مراسم های دیگر در استان، تولید محتوا در حوزه گردشگری رویداد می‌تواند موجب جذب گردشگر شود.
وی در ادامه اظهار داشت جشن های نوروز در کردستان با روح و جان و ذهن مردم آمیخته شده و امسال بنا داریم به عنوان بخشی از دولت، در کنار مردم جشن های پرشور و متفاوتى برگزار کنیم که با کمک شما می‌تواند گردشگران را جذب و موجب رونق گردشگری استان باشند. 
معاون استاندار، باز تعریف ظرفیت های گردشگری استان را لازمه تعیین سهم استان از گردشگری داخلی و خارجی کشور عنوان کرد و افزود: این کار ذهن خلاق و پویا و نوآور می‌خواهند و با کمک شما نوآوران و فناوران امکان پذیر است. 
فیروزی در ادامه تاکید کرد: باید با روش‌های جدید از امکانات قدیمی استفاده و آنها را به ان اشتغال و ثروت تبدیل کنیم و این کار از رویدادها و دورخيزهاى نوآورانه شروع مى شود. 
فیروزی در پایان با تأکید بر لزوم بازتعریف گردشگری استان زیبا و گردشگرپذیر کردستان خاطرنشان کرد: متاسفانه بسیاری از هموطنان ما هنوز تصویری از کردستان دهه ٦٠ دارند که باید با تولید محتوا و بازتعریف صحيح،این تصویر مخدوش و تاریخ مصرف گذشته را از ذهن هموطنان پاک کنیم و امیدوارم ایده های شما به توسعه صنعت گردشگری استان کمک کنند.

بازدید [ 547656 ]
برچسب ها