چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

بافت‌های فرسوده در قالب خوشه‌های اقتصادی حمایت می‌شوند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: با هدف کمک به تسریع روند بهسازی و کارآمدی بافتهای فرسوده شهری این نواحی در قالب خوشه های اقتصادی حمایت می شوند.
بافت‌های فرسوده در قالب خوشه‌های اقتصادی حمایت می‌شوند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ خالد جعفری ظهر امروز در نخستین جلسه کارگروه ارتقاء اقتصادی و مشارکتهای مردمی وتسهیلات استان کردستان در محل سالن جلسات اداره کل فنی و حرفه ای استان با بیان این مطلب اظهار داشت: به منظور کمک به ساکنین نواحی بافتهای فرسوده با هدف تسریع در روند بهسازی و بازآفرینی در قالب خوشه های حمایتی اقتصادی این نواحی تقویت می شوند.
وی افزود: یکی از دلایل مهم در بهسازی و بازآفرینی بافتهای فرسوده کمک به بهبود سطح معیشتی ساکنان و فعالین این نواحی است.
جعفری خاطر نشان کرد: دولت در نظر دارد با حمایت ازاین بافتها مجددا زمینه مشارکت  را برای اسکان فراهم و احیاء مجدد سطح زندگی همسان با مدیریت نوین بافت شهری را میسر کند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان ابراز داشت: بر این اساس از کسب و کارها و حرفه های ساکنین فعلی در قالب تسهیلات و کمک های مالی خوشه های اقتصادی حمایت می کند.
وی گفت: معمولا در این نواحی افرادی کم بضاعت از نظر اقتصادی وجود دارند که امیدواریم با اجرای این طرح در قالب مشاغل کارآفرین و اشتغالزا وضعیت معیشتی بسیاری از آنها بهبود یابد.
جعفری تاکید کرد: از مهمترین برنامه های دولت در راستای این طرح ارائه راهکارهای جدید اقتصادی و فراهم کردن زمینه مشارکت بیشتر اقتصادی ساکنین این نواحی با هدف ارتقاء سطح درآمد و زندگی آنها است.
وی اذعان داشت: در این رابطه کمیته های اجرایی کارگروه ارتقاء اقتصادی و مشارکتهای مردمی و تسهیلات استان با شناسایی دقیق نیازهای این نواحی با برنامه ریزی برای رسیدن به اهداف طرح وارد عمل می شوند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان خواستار مشارکت بانکهای عامل استان برای پرداخت تسهیلات به منظور حمایت از طرح های اقتصادی زودبازده در این نواحی شد.
وی گفت: همزمان با نوسازی و بازآفرینی نواحی فرسوده شهری با شناسایی کلیه فعالیت های اقتصادی مستقر در این نواحی از این مشاغل با هدف اشتغال زایی پایدار حمایت صورت می گیرد.
جعفری در پایان گفت: بر اساس این طرح علاوه بر حفظ مشاغل فعلی در زمینه های تولید صنایع دستی، فرش و سایر مشاغل زودبازده خانگی حمایت گسترده ای به عمل می آید.


بازدید [ 89262 ]
برچسب ها