دو شنبه 7 بهمن سال 1398

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون استاندار خواستار شد:

بانك‌ها كارگروه ويژه‌اى براى پرداخت تسهيلات اشتغال فراگير تشكيل دهند

معاون هماهنگى امور اقتصادى و توسعه منابع استاندار كردستان از مديران بانك هاى استان خواست با توجه به محدوديت فرصت باقيمانده براى جذب اعتبارات طرح اشتغال فراگير، از مديران بانك ها خواست با تشكيل كارگروهى ويژه، پرداخت تسهيلات را تسريع بخشند.
بانك‌ها كارگروه ويژه‌اى براى پرداخت تسهيلات اشتغال فراگير تشكيل دهند

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ حسين فيروزى در هشتمين جلسه كارگروه تخصصى اشتغال استان، با اشاره به اينكه تا پايان سال ٩٦ براى جذب اعتبار ٦٤٢ ميليارد تومانى طرح اشتغال فراگير فرصت باقيست، افزود: از همه مديران ادارات ذيربط و مديران بانك ها انتظار داريم با افزايش ساعات كارى همكاران خود، ثبت طرح ها در سامانه كارا و پرداخت تسهيلات را تسريع بخشند. 
وى در خصوص عملكرد ضعيف بانك هاى سينا، پارسيان و پست بانك در پرداخت تسهيلات اشتغال روستايى، ضمن گله مندى از غيبت مديران اين بانك ها در جلسه، خواستار تسريع در پرداخت ها از سوى آنها شده و خاطرنشان كرد: بانك در پرداخت تسهيلات اشتغال روستايى، ضمانت ها را سهل تر بگيرند و اسناد املاك روستايى، اسناد ماشين آلات كشاورزى و محل اجراى طرح را به عنوان وثيقه بپذيرند. 
فيروزى، پايان خرداد ٩٧ را آخرين فرصت براى جذب اعتبارات اشتغال روستايى عنوان كرد و يادآور شد: ٢٦٧ ميليارد تومان سهم استان در اين حوزه منبع مالى بسيار خوب و ارزانترين تسهيلات براى كمك به ايجاد اشتغال روستايى است. 
معاون استاندار كردستان عملكرد ادارات و بانك ها را در اين خصوص غير قابل دفاع دانست و تاكيد كرد: هرچه سريعتر بايد تكليف پروژه هاى ثبت شده معلوم شود چرا كه اين طرح ها قابل دفاع است و على القاعده بايد بانك پذير باشد و اگر قابل پذيرش نيست بايد بازبينى شود. 
وى با اشاره به مذاكرات استاندار به منظور اضافه شدن طرح هاى توجيه پذير در استان به رسته هاى تعريف شده، خاطرنشان كرد: نياز بازار كار كردستان به درستى تعريف نشده بود كه در حال بررسى است و طرح هايى مانند پرورش گياهان دارويى، محصولات پايين دستى پتروشيمى، دامپرورى و ... در قالب رسته هاى درج شده در سامانه كارا تعريف مى شود. 
فيروزى با تاكيد بر اينكه هدف از اجراى طرح هاى اشتغال فراگير و اشتغال روستايى، پولپاشى در جامعه نيست، يادآور شد: اين تسهيلات بايد منجر به ايجاد اشتغال شود.

بازدید [ 550335 ]
برچسب ها