جمعه 14 آذر سال 1399

اخبار

استاندار کردستان:

بانک‌ها با وسعت نظر بیشتری از تولید کنندگان حمایت کنند

استاندار کردستان از بانک‌ها خواست با وسعت نظر بیشتری به تولیدکنندگان کمک و از آنها حمایت کنند.
بانک‌ها با وسعت نظر بیشتری از تولید کنندگان حمایت کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استاندا ی کردستان؛ بهمن مرادنیا در ۱۳۷ اُمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار داشت: ضمن تشکر از تولیدکنندگان و بانک ها برای تلاش در راستای سرپانگه داشتن چرخ تولید در استان، از بانک ها خواست با وسعت نظر بیشتری به تولیدکنندگان کمک و از آنها حمایت کنند.
وی با اشاره به آمارهای اعلام شده از سوی مدیرکل صمت استان در خصوص تسهیلات پرداخت شده، خاطرنشان کرد: بسیار بیشتر از این آمارها می شود کار کرد و تسهیلات پرداخت کرد. 
مرادنیا یادآوری کرد: با شرایط بازار و وضعیت اقتصادی امروز، تسهیلات، مسکنی بیش نیست که از بابت پرداخت ها هم از مدیران بانک ها تشکر دارم و هم می خواهم که با وسعت نظر بیشتری به تولیدکنندگان کمک کنند که حداقل سقف سهم استان جذب شود.
استاندار با اشاره به اینکه سهم استان از تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ مبلغ ۱۱۲ میلیارد تومان است، تاکید کرد: باید تلاش این مبلغ در بازه زمانی کوتاه جذب و پرداخت شود.
مرادنیا در ادامه در خصوص مرکز شبانه‌روزی بررسی مشکلات واحدهای تولیدی کردستان که پیش از این جلسه افتتاح شد، ضمن ابراز امیدواری نسبت به موثر بودن این مرکز در رفع مشکلات واحدهای تولیدی استان، اذعان داشت: توقع دارم دستگاه ها افراد پاسخگو را در این مرکز مستقر کنند؛ کارشناسانی هم مراجعین را هدایت کنند و هم با مدیرکل مربوطه ارتباط داشته باشند. 
وی اضافه کرد: این مرکز راهکاریست برای اینکه تولید اگر توسعه پیدا نمی کند، از رمق نیفتد. 
استاندار در پایان از مدیران خواست با جدیت پیگیر رسیدگی و رفع مشکلات حوزه تولید در کمترین زمان ممکن باشند و افزود: این مشکلات، مشکلات بزرگی نیست و حتما می توانیم با همکاری و تعامل، آنها را رفع کنیم.

بازدید [ 133437 ]
برچسب ها