سه شنبه 6 خرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

بانک‌ها ریسک‌پذیر و حامی تولید در کردستان باشند

استاندار كردستان خواستار حمايت هرچه بيشتر بانك ها از واحدهاى توليدى استان شد و افزود: كسانى كه امروز در عرصه توليد سرمايه گذارى و فعاليت دارند ايثار مى كنند.
بانک‌ها ریسک‌پذیر و حامی تولید در کردستان باشند

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ بهمن مرادنيا در اولين جلسه كميسيون بانك هاى استان در سال ٩٧، با يادآورى نامگذارى امسال از سوى مقام معظم رهبرى با عنوان (حمايت از كالاى ايرانى) خاطرنشان كرد: بخشى از تحقق اين امر بر عهده بانك هاست كه مى توانند با كمك به تقويت توليدات داخلى، در رفع مشكلاتى از جمله بيكارى، خروج ارز از كشور و واردات بيرويه كالا موثر باشند.
استاندار كردستان مساعدت و توجه ويژه بانك ها به حمايت از واحدهاى توليدى استان را خواستار شد و اذعان داشت: بانك ها بايد كمى ريسك پذير باشند چون آينده كشور به توليدات داخلى بستگى دارد.
وى در ادامه به گله مندى مديران و مجريان طرح ها از عدم پرداخت تسهيلات به طرح هاى معرفى شده در قالب طرح اشتغال فراگير و مصوبات كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد اشاره كرد و افزود: كسانى كه امروز در عرصه توليد فعاليت دارند ايثار مى كنند و بايد بانك ها با آنها همراهى كنند تا سرپا بمانند.
مرادنيا اهميت جذب و پرداخت تسهيلات اشتغال فراگير براى كردستان را يادآور شد و اظهار داشت: پايين بودن نسبت مصارف به منابع بانك ها نشانه انقباظى بودن بانك هاست بنابراين توقع داريم در روند كار بانك ها تغيير ايجاد شود و با جذب سهم ١٠٠٠ ميليارد تومانى استان گامى در راستاى رفع بيكارى در كردستان برداشته شود.
استاندار در پايان اظهار داشت: يقينا از سوى مديريت بانك ها كم كارى صورت نگرفته اما بايد راهكارى براى رفع مشكلات و افزايش پرداختى بانك ها انديشيده شود، ما نيز در استاندارى آماده پيگيرى و كمك در راستاى رفع مشكلات بانك ها هستيم.

بازدید [ 644556 ]
برچسب ها