شنبه 5 بهمن سال 1398

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون اقتصادی استاندار تاکید کرد:

بانک‌ها ریسک پذیر باشند

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان بانک‌های استان را به ریسک پذیری در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی فراخواند.
بانک‌ها ریسک پذیر باشند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در جلسه هم اندیشی حفاظتی بانک ها با بیان اینکه اعداد و ارقام منابع بانک ها نسبت به مصارف چندان خوشایند نیست گفت: از بانک ها انتظار داریم در سالی که مزین به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است نسبت منابع به مصارف را از ۸۵ درصد سال گذشته به بالای۱۰۰ درصد برسانند.

وی با اشاره به لزوم گزارش دهی در پایان سال به مقامات کشوری در خصوص ایجاد اشتغال گفت: لازم است بانک ها ریسک پذیری بیشتر در قبال پرداخت تسهیلات برای تولید اشتغال داشته باشند تا در پایان سال عملکرد مثبتی برای ارایه به مردم مسوولان وجود داشته باشد.

فیروزی با بیان اینکه دو بانک کشاورزی و توسعه تعاون عملکرد مثبتی در پرداخت تسهیلات داشته و از رشد قابل قبولی در قیاس با سال گذشته برخوردار هستند اضافه کرد: همه بانک ها باید روش دیدگاه خود را به نسبت پرداخت تسهیل عوض کنند سختگیری کمتری را در پرداخت ها اعمال کنند.

وی همچنین به دو طرح اشتغال فراگیر روستایی نیز اشاره کرد اظهار داشت: برای این دو طرح اشتغال هزار میلیارد تومان اعتبار به کردستان اختصاص یافته است و درخواست افزایش این میزان اعتبار به سه هزار میلیارد تومان است که تحقق آن همت و اراده جدی بانک ها را می طلبد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان در ادامه ضمن قدردانی از حافظان امنیت در کشور گفت: امنیت باید در خدمت توسعه اقتصادی استان باشد و در این صورت توسعه رشد فرهنگی اجتماعی نیز حاصل می شود.

برچسب ها