جمعه 22 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون اقتصادی استاندار:

بانک‌ها معلولین را در اولویت پرداخت تسهیلات قرار دهند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان از بانک های استان خواست، معلولین را در اولویت پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی قرار دهند.
بانک‌ها معلولین را در اولویت پرداخت تسهیلات قرار دهند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در سیزدهمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان که با موضوع بررسی جذب سهم ۵۷ میلیارد تومانی استان از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی برگزار شد، با گله مندی از جذب مقدار اندک از این سهم، اظهار داشت: کردستان توانایی و شایستگی جذب ۵۷ میلیارد تومان را دارد و برای تحقق این امر بانک ها و دستگاه های ذیربط باید با تمام توان تلاش کنند. 
وی یادآور شد: هدف از اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی، کمک به توانمندسازی اقشاری است که ظرفیت دارند اما توان اقتصادی ندارند و نیازمند تسهیلات هستند. 
فیروزی افزود: با توجه به هدف این طرح، باید افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی از جمله معلولین در اولویت پرداخت تسهیلات قرار گیرند. 
معاون اقتصادی استاندار در ادامه از بانک های استان خواست سهم آورده افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی را به حداقل برسانند. 
فیروزی همچنین خواستار تفویض و افزایش اختیارات استانی بانک ها در پرداخت تسهیلات شد و افزود: در استان بهتر می توانیم تصمیم گیری کنیم.

بازدید [ 389082 ]
برچسب ها