شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان تاکید کرد؛

بانک‌ها وضعیت واحدهای تولیدی را درک کنند/ زیر مجموعه بانک‌ها نهایت سخت گیری را در حق تولیدکنندگان اعمال می‌کنند

استاندار کردستان به تندی از روند پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی توسط بانک‌ها انتقاد کرد و گفت با این تفکر که در بانک‌ها وجود دارد تغییر محسوسی حاصل نخواهد شد.
بانک‌ها وضعیت واحدهای تولیدی را درک کنند/ زیر مجموعه بانک‌ها نهایت سخت گیری را در حق تولیدکنندگان اعمال می‌کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در یکصد و یازدهمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کردستان با بیان اینکه اراده خاصی برای رفع مشکلات حوزه تسهیلات در بانک ها به تولید کنندگان وجود ندارد، گفت: مجموعه گزارش هایی که از عملکرد بانک ها در پرداخت تسهیلات ارائه می شود راضی کننده نیست و این روند باید اصلاح شود.
وی با بیان اینکه مجموع معوقات بانکی استان در قیاس با دیگر استانهای کشور رقم اندکی است، ادامه داد: مدیران بانک ها نباید بترسند و با پرداخت تسهیلات طرح‌های معرفی شده ۱۰ میلیارد تومان یارانه سود تسهیلات را پوشش دهند.
مرادنیا میزان اعتبار مورد نیاز طرح‌های معرفی شده و منتظر دریافت تسهیلات را ۱۴٨ میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: این تسهیلات یارانه دار است و اگر نتوان این میزان تسهیلات با سود اندک را جذب کرد در تسهیلات با سود ۱٨ درصد دچار مشکل خواهیم شد.
استاندار کردستان اظهار کرد: بانک ها باید مشکل تولید کنندگان را درک کنند و به خاطر یک چک برگشتی پرداخت تسهیلات را به تعویق نیندازند.
مرادنیا افزود: در همه استان‌ها تولید کنندگان مشکل دارند اما آنان را بخاطر مسائل کوچک از صحنه حذف نمی کنند و در قبال آنان مساعدت های لازم صورت می گیرد.
استاندار کردستان به مدیران بانک ها توصیه کرد به برخورد و کار زیر مجموعه های خود توجه داشته باشند چرا که بخش زیادی از عدم انجام کارها و اعمال سخت مقررات در زیر مجموعه ها صورت می گیرد.

بازدید [ 17271 ]
برچسب ها