پنج شنبه 14 آذر سال 1398

اخبار

بانک ها تلاش کنند به انتظارات ایجاد شده در حوزه اشتغالزایی پاسخ داده شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان از بانک های استان خواست با تسریع در بررسی طرح های معرفی شده و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی، زمینه پاسگویی به انتظارات ایجاد شده را فراهم کنند.
بانک ها تلاش کنند به انتظارات ایجاد شده در حوزه اشتغالزایی پاسخ داده شود


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان با یادآوری اینکه سهم استان از اعتبارات 20 هزار میلیارد تومانی اشتغالزایی کشور، 642 میلیارد تومان است خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم علاوه بر جذب کامل آن اعتبارات بیشتری که وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی به کردستان وعده داده اند جذب کنیم.

وی در این جلسه که با حضور دکتر انصاری معاون رییس جمهور و رییس سازمان استخدامی کشور برگزار شد، گفت: کمیته های فنی دستگاه های اجرایی استان تشکیل شده و تاکنون یک هزار و 70 میلیارد تومان طرح در این کمیته ها بررسی شده اما فقط یک یک طرح به مبلغ 500 میلیون تومان و توسط بانک کشاورزی پرداخت شده است.

فیروزی عدم راه اندازی سامانه کارا و نبود وحدت رویه در عملکرد بانک ها را مهمترین موانع پرداخت تسهیلات در استان عنوان و از دکتر انصاری به معین کردستان در ستاد ملی اقتصاد مقاومتی، خواستار پیگیری و کمک به رفع این مشکل شد.

معاون استاندار کردستان در ادامه به توزیع شهرستانی 70 درصد از سهم اعتبارات اسستان در حوزه اشتغال اشاره کرد و افزود:30 درصد مابقی به صورت شناور بوده و با توجه به عملکرد شهرستان ها به آنها تعلق خواهد گرفت.

فیروزی در پایان سخنان خود، سهم استان از اعتبارات اشتغال پایدار روستایی را 300 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: با توجه به اینکه سهم استان از اعتبارات اشتغال فراگیر 4/3  درصد است سهم استان از اعتبارات اشتغال پایدار روستایی  نسبت به آن 80 میلیارد تومان کم است که از دکتر انصاری خواستار پیگیری هستیم. 

برچسب ها