سه شنبه 7 بهمن سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

باید از فرصت‌های قانونی به نفع واحدهای تولیدی استفاده کنیم

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت : باید از فرصت های قانونی از جمله استمهال، به نفع واحدهای تولیدی استفاده کنیم.
باید از فرصت‌های قانونی به نفع واحدهای تولیدی استفاده کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ خالد جعفری در یکصد و چهل و چهارمین  جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، ضمن یادآوری جایگاه قانونی این کارگروه و ضرورت اجرای مصوبات جلسات آن، خاطرنشان کرد: دستورالعمل های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در راستای حمایت از واحدهای فعال (دارای مشکل) تدوین شده است. 
وی در این جلسه ضمن تاکید بر ضرورت تامین برق مورد نیاز مجتمع گلخانه ای واقع در محور دهگلان اظهار داشت: چون کردستان جزو استان های با سطح پایین واحدهای گلخانه ای بود لذا این پروژه تعریف و اجرایی شد و زمین دولتی برای ایجاد این پروژه اختصاص یافت و اعتبار آن هم از محل اعتبارات سفر رهبری پرداخت شده است. 
جعفری با اذعان به اینکه این پروژه به منظور تشویق سرمایه گذاران به حضور در این بخش اجرایی شد، افزود: باید با برنامه ریزی بهتر، هزینه سرمایه گذاری در استان را کاهش دهیم. 
وی محور دهگلان - قروه را مسیر توسعه استان با بیشترین نیاز به برق عنوان کرد و از شرکت توزیع نیروی برق استان خواست، تدوین و اجرای برنامه توسعه برق این محور را در دستور کار خود قرار دهد. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان در ادامه و در بررسی سایر طرح های در دستور کار این جلسه از دستگاه های ذیربط از جمله تامین اجتماعی و مالیات خواست با دید مثبت و حمایتی از فرصت های قانونی به نفع واحدهای تولیدی استفاده کنند. 
شایان ذکر است، در این جلسه مشکلات ۶ واحد تولیدی بررسی و برای ۵ مورد متقاضی تسهیلات، مبلغ ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات از محل تبصره ۱۸ و رونق تولید، مصوب شد.

بازدید [ 59223 ]
برچسب ها