جمعه 15 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

حسین فیروزی:

باید از همه ظرفیت‌های قانونی برای حمایت و افزایش تولید در استان، استفاده کنیم

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان تاکید کرد: ما در کردستان موظف هستیم ظرفیت های تولید را ۲ برابر کنیم و برای تحقق این موضوع باید از همه ظرفیت های قانونی نهایت استفاده را ببریم و تلاش کنیم سهم استان در GDP (تولید ناخالص داخلی) را افزایش دهیم.
باید از همه ظرفیت‌های قانونی برای حمایت و افزایش تولید در استان، استفاده کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، که با دستور کار بررسی قانون بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان خوش‌حساب برگزار شد، اظهار داشت: چون این ظرفیت قانونی هم حمایت از تولید و هم مشوقی برای واحدهای خوش‌حساب است هر واحد و یا بنگاهی که سازمان تامین اجتماعی به نام خوش‌حساب می‌شناسند به کارگروه معرفی شود تایید خواهیم کرد.
فیروزی افزود: مودیانی که براساس شاخص های تامین اجتماعی و دستگاه متولی، خوش حساب شناخته می شوند می توانند از این ظرفیت بهره مند شوند. 
وی تاکید کرد: ما در کردستان موظف هستیم ظرفیت های تولید را ۲ برابر کنیم و برای تحقق این موضوع باید از همه ظرفیت های قانونی نهایت استفاده را ببریم و تلاش کنیم سهم استان در GDP (تولید ناخالص داخلی) را افزایش دهیم. 
فیروزی همچنین گفت: هر بنگاه و کارفرمایی که با تامین اجتماعی، ارتباط اداری و مالی دارد و خود را  در چارچوب بهره مندی از این قانون بخشودگی می بیند، می‌تواند ظرف 48 ساعت به دستگاه‌های متولی خود مراجعه و دلایل و مستندات را اعلام کند. 
معاون اقتصادی استاندار خاطرنشان کرد: از تامین اجتماعی استان انتظار داریم از این ظرفیت قانونی به نفع کارفرمایان استفاده کند و صددرصد واحدهای مشمول این بخش‌نامه را بهره‌مند کند. 
که به فوریت رسیدگی شده و تا جایی که مقدور باشد بنای کارگروه براین است که مشوق‌ها را به کارفرمایان بدهد.
وی با بیان اینکه خط‌کش بررسی واجدین شرایط این بخشودگی دست کارگروه رفع موانع تولید است، یادآور شد: مصوبات کارگروه تولید، لازم الاجراست. 
فیروزی در پایان اظهار داشت: در قالب برنامه احیاء تولید و ساماندهی مالی بنگاه های تولیدی، اختیاراتی به کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید دلده شده که بر اساس آن پس از پیشنهاد دستگاه اجرایی مربوطه، با هماهنگی بنگاه اقتصادی و ارائه برنامه احیا، کارگروه می تواند بدهی مالیاتی بنگاه را تا ۶۰ ماه تقسیط نماید و نسبت به تعویق اجراییه نیز تا یکسال به واحد تولیدی فرصت دهد.

بازدید [ 227544 ]
برچسب ها