یک شنبه 26 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

باید با استفاده از ظرفیت های فرهنگی ذهنیت منفی نسبت به کردستان را تغییر دهیم

استاندار کردستان گفت: باید با بکارگیری ظرفیت های متنوع فرهنگی و هنری استان و جذب گردشگر به استان ذهنیت منفی نسبت به کردستان را در سطح کشور تغییردهیم.
باید با استفاده از ظرفیت های فرهنگی ذهنیت منفی نسبت به کردستان را تغییر دهیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا شامگاه پنجشنبه در جمع تعدادی از هتلداران و مسئولان دفاتر هواپیمایی و گردشگری شهری سنندج در محل سالن اجتماعات هتل شادی سنندج با بیان این مطلب اظهار داشت: برای حمایت از بخش هتلداری و گردشگری باید خانه های مسافر در سطح استان ساماندهی و شهرداریها از صدور مجوز برای خانه های مسافر خودداری کنند.
وی افزود: متاسفانه در سالهای گذشته به دلایل مختلف از جمله جنگ تحمیلی ذهنیت نامناسبی از فضای کردستان در اذهان شکل گرفته که باید همه مسئولان و مردم استان تلاش کنیم این ذهنیت منفی تغییر کند و زمینه برای معرفی توانمندیهای استان در سطح کشور فراهم شود.
استاندار کردستان با بیان اینکه وضعیت سرانه فضای سبز شهر سنندج مناسب نیست در ادامه خاطر نشان کرد: متاسفانه در سنندج فضای سر سبزی و مبلمان شهری مناسبی نداریم که بایستی برای جذب بیشتر گردشگرتوجه ویژه ای به زیباسازی سطح شهر صورت گیرد.
وی خواستار مشارکت بخش خصوصی در اجرای برنامه های توسعه شهری و زیباسازی سنندج شد و تصریح کرد: شهرداری به تنهایی نمی تواند تحولات اساسی در حوزه عمران شهری سنندج را انجام دهد بنابراین از بخش خصوصی و مردم تقاضا داریم تا به  شهرداری برای بهبود وضعیت عمران شهری و زیرساختهای عمرانی سنندج کمک کنند. 
استاندار کردستان با تاکید بر اختصاص 10 میلیارد تومان اعتبار ویژه برای بهبود وضعیت عمران شهری سنندج در بخشی دیگر از سخنانش تاکید کرد: ایجاد پارک جنگلی در صلوات آباد، پیاده راه خیابان فردوسی، توسعه فضای سبز و احداث تقاطعها و زیرساختهای شهری برای کاهش بار ترافیک سنندج از دیگر برنامه های در دست اقدام است.
وی اذعان داشت: استان فرهنگی کردستان دارای ظرفیت های فراوان طبیعی و گردشگری است که باید از این ظرفیت ها به نحوشایسته استفاده کنیم.
مرادنیا گفت: مردم فهیم و مهمانوازکردستان استقبال مناسبی از گردشگران و مشارکت گسترده ای نیز در برگزاری برنامه های نوروزی دارند که باید ازهمکاری و مشارکت آنها تقدیر کنیم.
استانداری کردستان به برگزاری مطلوب برنامه های نوروزی اشاره کرد و گفت: امیدواریم در سال آینده نیز با مشارکت همه جانبه مردم این برنامه هاهرچه باشکوه تر در سطح استان برگزار شود
وی کردستان را مهد هنر و موسیقی برشمرد و ابراز داشت: باید کردستان را به کانون برنامه های هنری و فرهنگی کشور تبدیل کنیم و در این راستا باید با دعوت از هنرمندان شاخص کشور از جمله در حوزه موسیقی فضای شور و نشاط را در کردستان افرایش دهیم.
مرادنیا از احداث مرکز تخصصی موسیقی کردستان در آینده نزدیک خبرداد و گفت: با توجه به استعدادهای فراوانی هنرمندان کردستانی در عرصه موسیقی امیدواریم با راه اندازی این مرکز شاهد رشد و ارتقا بیشترجایگاه موسیقی کردستان در کشور باشیم.
وی در ادامه سخنان خود ضمن اعلام آمادگی برای حمایت از هنرمندان و برنامه های هنری اظهار داشت: خوشبختانه در سالجاری تولید چندین برنامه و سریال شاخص تلویزیونی از چهره های نامدار کردستانی از جمله سنجرخان، مستوره اردلان در دست اقدام است که امیداریم با ساخت این آثار فاخر بتوانیم فرهنگی و هنر غنی و بی نظیر کردستان را هر چه بیشتر به کشور ارائه کنیم.
استاندار کردستان همچنین بر لزوم میزبانی سمینارها، همایشها و مسابقات ورزشی کشوری و بین المللی در کردستان تاکید و از هتلداران و مسئولان دفاتر گردشگری خواست تا مشارکت لازم را در برنامه ریزی، اسکان، پذیرایی و اجرای برنامه ها داشته باشند.
مرادنیا خطاب به هتلداران و مسئولان دفاتر گردشگری سنندج گفت: شما باید با اتخاذ راهکارهای نوین و مناسب هر چه بیشتر شرایط را برای ورود گردشگر و مسافر به کردستان فراهم کرده تا شاهد رشد حوزه هتلداری و گردشگری استان باشیم.
وی در پایان از پیگیری افزایش تعداد پروازهای فرودگاه سنندج خبر داد و گفت: با رایزنیهای به عمل آمده امیدواریم در سالجاری شاهد افرایش پروازهای فرودگاه سنندج باشیم.

 

بازدید [ 69483 ]
برچسب ها