سه شنبه 6 خرداد سال 1399

اخبار

معاون سیاسی استاندار کردستان؛

باید با اقدامات پیگشیرانه مانع از گسترش آنفلوانزا در جامعه شویم

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان گفت: توجه به حفظ سلامت و تندرستی افراد از اهم وظایف دستگاههای اجرایی متولی بهداشت در استان است و در این راستا باید با حساسیت فراوان و با اقدامات پیگشیرانه مانع از گسترش آنفلوانزا در جامعه شویم.
باید با اقدامات پیگشیرانه مانع از گسترش آنفلوانزا در جامعه شویم

به گزارش پایگاه اسلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین خوش اقبال صبح امروز در جلسه اضطراری بررسی وضعیت شیوع بیماری آنفلوانزا در استان کردستان در محل سالن شهدای گمنام استانداری با بیان این مطلب اظهار داشت: به دلیل گسترش بیماری آنفلوانزا در سطح کشور و استان همه باید با برنامه ریزی و اجرای طرحهای پیشگیرانه برای کاهش اثرات مخرب این بیماری در جامعه تلاش خود را مضاعف کنیم.
وی افزود: همه مراکز درمانی و خدمات رسان در بخش بهداشت و درمان بایستی در این مدت به همه توان از آمادگی لازم برای پذیرش و مداوای بیماران و افراد مبتلا به این بیماری برخوردار بوده و خدمات مناسب را به مردم ارائه دهند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان تصریح کرد: آموزش و پرورش استان باید در مدارس شیوع بیماری را به دقت رصد کند و در صورت مشاهده هرگونه شیوع بیماری اقدامات لازم را برای کاهش میزان ابتلا دانش آموزان انجام دهد.
خوش اقبال برلزوم اطلاع رسانی مناسب رسانه های جمعی در زمینه آگاهی رسانی به مردم نیز پرداخت و گفت: رسانه ها و به خصوص صدا و سیمای مرکز استان باید به دقت راههای جلوگیری از ابتلا شدن افراد را به بیماری آنفلوانزا را انعکاس داده و مردم را به انجام راههای پیشگیرانه ترغیب کنند.
وی در پایان گفت: در حوزه بیماریهای مشترک انسان و حیوان از جمله آنفلوانزا نیز باید دقت شود تا با انجام دستورات دقیق بهداشتی از بروز هرگونه بیماری در این رابطه نیز جلوگیری شود.بازدید [ 204516 ]
برچسب ها