سه شنبه 6 خرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

باید برای تحقق شعار «جهش تولید» زمینه‌سازی کنیم

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، بر لزوم زمینه سازی برای تحقق شعار «جهش تولید» در استان، تاکید کرد.
باید برای تحقق شعار «جهش تولید» زمینه‌سازی کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، خالد جعفری در جلسه ویدئو کنفرانس استاندار با فرمانداران شهرستان های تابعه استان، ضمن یادآوری اینکه در سالهای اخیر نامگذاری سال برمبنای مباحث اقتصادی بوده، تاکید کرد: تحقق شعار سال باید در اولویت اول اقدامات همه دستگاه های اداری قرار گیرد. 
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در سال رونق تولید در حوزه صنعت و کشاورزی، افزود: در سال گذشته بهره گیری مناسب از تسهیلات ارائه شده موجب رونق تولید و تثبیت شغل در استان شده است. 
جعفری خاطرنشان کرد: شاید به تمامی اهدافی که داشتیم نرسیده ایم اما با توجه به تحریم های حاکم بر کشور، تولید داخلی رونق پیدا کرده و این امر نشان می دهد که علیرغم وجود مشکلات می توانیم تولید و اشتغال را رونق دهیم. 
معاون اقتصادی استاندار کردستان، بر لزوم زمینه سازی برای تحقق شعار سال تاکید کرد و گفت: طبق دستور استاندار محترم، از روز دوم سال تدوین برنامه برای ایجاد جهش تولید در استان، آغاز شده است. 
جعفری با انتقاد از مناسب نبودن بستر اجرایی و نظارتی در حوزه تولید در فرمانداری ها، وظایف فرمانداری ها را در حوزه اقتصادی بسیار مهم ارزیابی کرد. 
وی در ادامه بر اهمیت تسهیلات بانکی در ایجاد رونق و جهش تولید تاکید کرد و رفع مشکلات بانکها در پرداخت تسهیلات را حائز اهمیت دانست.
جعفری در پایان خاطرنشان کرد: باید در سال جاری بتوانیم نقش پررنگ تری در تولید و اشتغال داشته باشیم.

بازدید [ 129276 ]
برچسب ها