چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

باید برای کاهش لطمات واحدهای تولید از عواقب کرونا، برنامه‌ریزی کنیم/ باشماق، فعال‌ترین مرز کشور در شرایط کرونایی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان، با اذعان به آسیب دیدن اصناف و واحدهای های تولیدی استان از عواقب ناشی از شیوع بیماری کرونا، بر لزوم برنامه‌ریزی مناسب برای کاهش این لطمات تاکید کرد.
باید برای کاهش لطمات واحدهای تولید از عواقب کرونا، برنامه‌ریزی کنیم/ باشماق، فعال‌ترین مرز کشور در شرایط کرونایی
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ خالد جعفری در جلسه ای که به منظور بررسی تاثیرات شیوع کرونا بر صنوف و مشاغل در استان، برگزار شد، اظهار داشت: قطعا شیوع بیماری کرونا در کشور، به واحدهای تولیدی و صنفی در کردستان نیز لطمه زده اما باید تلاش کنیم سنگینی این لطمات به قدری نباشد که این واحدها نتوانند دوباره سرپا شوند. 
وی بر لزوم تسریع در شناسایی و دسته بندی واحدهای تولیدی و صنفی در کل استان تاکید کرد و اظهار داشت: باید واحدهایی که نیاز به تسهیلات و اسمهال وام دارند دسته بندی کنیم. 
جعفری خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم تولید تداوم داشته باشد و پایدار بماند، باید برنامه ریزی داشته باشیم اما نباید توقعاتی ایجاد کنیم که نتوانیم برآورده کنیم بلکه باید با توجه به شرایط کشور برنامه ریزی کنیم. 
وی با یادآور اینکه روند کاهش و تقاضا در حوزه تولید، خدمات و اصناف از بهمن ماه آغاز شد، از اداره امور مالیاتی استان خواست مساعدت لازم را با واحدهای اقتصادی آسیب دیده داشته باشند. 
مساعدت بیمه (تامین اجتماعی) با کارفرمایان نیز از موارد مورد تاکید معاون اقتصادی استاندار در این جلسه بود. 
جعفری با بیان اینکه هر کدام از اصناف و تولیدکنندگان نگران واحد خود هستند اما ما در قبال همه آنها مسؤول و نگران هستیم افزود: مشکلات اصناف و واحدهای تولیدی که در طرح استمهال یا پرداخت تسهیلات و مساعدت بیمه یا مالیات تعریف نشده اند، پیگیری می کنیم. 
معاون اقتصادی استاندار کردستان در پایان اظهار داشت: خوشبختانه علیرغم مشکلات ناشی از شیوع کرونا در جهان، مرز باشماق مریوان فعال بوده و می توان گفت فعال ترین مرز کشور بوده است.

بازدید [ 8778 ]
برچسب ها