سه شنبه 7 بهمن سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

نماینده رییس ستاد اقتصاد مقاومتی در کردستان:

باید در اجرای پروژه‌ها، اولویت‌بندی و زمانبندی داشته باشیم

معاون رییس جمهور و نماینده ستاد اقتصاد مقاومتی در کردستان، گفت: ما بیش از همه به منابع اعتباری دولت وقوف داریم بنابراین باید در اجرای پروژه ها، اولویت بندی و زمانبندی داشته باشیم.
باید در اجرای پروژه‌ها، اولویت‌بندی و زمانبندی داشته باشیمبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ جمشید انصاری با حضور در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان با یادآور شد: هدف از سیاست های اقتصاد مقاومتی همین جمله مقام معظم رهبری بود "مقاوم سازی اقتصاد کشور در مقابل تکانه های اقتصاد بین المللی" . 
وی با اشاره به برنامه هایی که در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی تدوین شد و همچنین تکانه اقتصادی حاصل از تحریم هایی که دولت آمریکا با خروج از برجام به ما تحمیل کرد، متذکر شد: به نظر می رسد اقتصاد ما در مقابل این تکانه، آسیب دید و آنگونه که باید و شاید، این سیاست ها به ثمر ننشست. 
انصاری خاطرنشان کرد: برای مقابله جدی، اولا باید این اقدامات و برنامه ها را پیش تر شروع می کردیم تا فرصت و زمان بیشتری برای انجام اقدامات لازم جهت ایجاد ظرفیت تاب آوری داشته باشیم و ثانیا برخی برنامه های این سیاست را باید جدی تر دنبال می کردیم. 
معاون رییس جمهور در ادامه تاکید کرد: این تجربه باید به ما بیاموزد که باید در استان پروژه هایی تعریف کنیم که هم امسال به نتیجه برسد و هم فواید آن عاید استان و کشور شود. 
وی در ادامه به بحث مهم تخصیص آب به استان اشاره کرد و گفت: در ابتدای برگزاری جلسات ستاداقتصاد مقاومتی استان، بحث بیشتر بر سر تخصیص آب بود اما تجربه نشان داده علیرغم اهمیت این موضوع به تنهایی کافی نیست چراکه ما بیش از همه به منابع اعتباری دولت وقوف داریم بنابراین باید در اجرای پروژه ها، اولویت بندی و زمانبندی داشته باشیم. 
نماینده ستاد اقتصاد مقاومتی در کردستان، همچنین بر استفاده از ظرفیت مرز تاکید و خاطرنشان کرد: هر فعل و انفعالی که در مرز صورت بگیرد، از ایجاد زیرساختها تا ترددهای مرزی، منافع آن به استان باز می گردد لذا سازمان حمل و نقل و پایانه های استان باید اهتمام بیشتری در آماده سازی زیرساخت ها داشته باشد. 
وی افزود: مرز یک پتانسیل برای این مناطق که هم می تواند بخشی از مشکلات ناشی از تحریم ها را حل کند هم در حوزه اشتغال استان موثر باشد. 
انصاری از اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی استان خواست ضمن اولویت بندی دقیق برنامه ها و پروژه های استان، آنها را به جد پیگیری کنند و خود نیز به عنوان نماینده رییس ستاد اقتصاد مقاومتی کشور در کردستان قول داد برای تحقق پروژه های استان تلاش نماید.

بازدید [ 571881 ]
برچسب ها