شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

حسین فیروزی:

باید زمینه را برای حضور زنان در حوزه اقتصاد فراهم کنیم

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان تاکید کرد: باید مقاومت های ذهنی را بشکنیم و زمینه را برای حضور زنان در حوزه اقتصاد، فراهم کنیم.
باید زمینه را برای حضور زنان در حوزه اقتصاد فراهم کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در نشست با اعضای کانون زنان بازرگان استان کردستان، خطاب به مدیران اجرایی استان اظهار داشت: باید توجه داشته باشیم که ۲ تغییر عمده در فضای کسب و کارها در جهان ایجاد شده که یکی از این تغییرات ورود زنان به عرصه است و ما هم باید مقاومت های ذهنی را بشکنیم و زمینه را برای حضور زنان در حوزه اقتصاد، فراهم کنیم و از این بانیان تغییر حمایت کنیم. 
وی افزود: تکنولوژی و فناوری اطلاعات نیز تحول عظیمی در فضای کسب و کار ایجاد کرده که استفاده از آن می توان کسب و کارهای مختلف استان را توسعه دهد.
فیروزی با تاکید بر اینکه کردستان به هر دو تغییر نیاز دارد، خاطرنشان کرد: بانوان باید فرصت عرض اندام در عرصه تولید و اقتصاد را داشته باشند در غیر اینصورت به اقتصاد کشور ظلم کرده ایم. 
معاون استاندار با ابراز خرسندی از اینکه اعضای کانون زنان بازرگان دغدغه بهره مندی کارگران خود از بیمه را دارند، گفت: بیمه، مشکل مشترک بخش خصوصی و دولت است و باید برای حل آن به دنبال راهکار مناسب باشیم. 
وی در این خصوص خاطرنشان کرد: بزرگترین خدمتی که باید به کردستان شود، افزایش تعداد افراد تحت پوشش بیمه است و اگر این کار انجام شود آینده را ساخته ایم لذا باید به هر شیوه ای، ظرفیت های جدید ایجاد کنیم. 
فیروزی همچنین اظهار داشت: یکی از مشکلات ما این است که ظرفیت های قانونی را به درستی نمی شناسیم به همین دلیل از آنها استفاده مناسب نمی کنیم. 
وی افزود: در بهره مندی ازبیمه ها، ظرفیت های قانونی جایگزین موجود است که اگر در تفسیر این قوانین گشاده دست تر باشیم موفق می شویم. 
در این نشست که به همت دفتر امور بانوان و خانواده استانداری برگزار شد، فعالان حوزه فرش نیز مشکلات سر راه تولید، فروش و صادرات فرش را مطرح کردند. 
معاون اقتصادی استاندار از فعالان حوزه فرش خواست در زمینه طراحی فرش و تلاش برای برندسازی و ایجاد طرح های منحصر به فرد فعال باشند. 
وی خاطرنشان کرد: بازاریابی فرش بسیار مهم است اما به اندازه کافی روی این موضوع کار نشده و لازم است که این مهم بیشتر مورد توجه قرار گیرد. 
فیروزی تاکید کرد: فرش کردستان می تواند منبع درآمد باشد، می تواند محرک اقتصاد استان باشد به همین دلیل لازم است شرکت شهرک های صنعتی استان با تمام توان برای راه اندازی خوشه فرش استان تلاش کند. 
در ادامه، معاون استاندار با ابراز خرسندی از حمایت مدیران اقتصادی حاضر در این جلسه از واحدهای فعال تحت مدیریت بانوان، این حمایت ها را نشانه آمادگی زمینه ذهنی برای حضور زنان در عرصه اقتصاد عنوان کرد.

بازدید [ 418893 ]
برچسب ها